Svátek má: Lukáš

Regiony

Velikost textu:

S malým technickým průkazem MHD v Hradci Králové zdarma

S malým technickým průkazem MHD v Hradci Králové zdarma

Po krátké přestávce se v týdnu od 16. do 22. září vrací do Hradce Králové kampaň EVROPSKÝ TÝDEN MOBILITY, která se stejně jako v minulých letech ukáže veřejnosti, že automobily nejsou jediným dopravním prostředkem, který můžeme využívat k přepravě.

Ilustrační foto
7. září 2018 - 08:00

Seriál akcí, přednášek či ukázek alternativních dopravních prostředků vyvrcholí v pátek 21. září, kdy bude pro cestující s malým technickým průkazem celý den MHD v Hradci Králové zdarma.

Letošním tématem kampaně se stalo motto „Kombinuj a jeď“, které upozorňuje na to, že způsob přepravy po městě se dá vhodně kombinovat podle potřeb a možností každého. Organizátoři připravili nejen pro Hradečáky celou řadu akcí a novinek.

„S denním předstihem kampaň odstartuje na Velkém náměstí sousedskou akcí Zažít město jinak, jejíž smyslem je ukázka využití a oživení veřejného prostoru. Nejen, ale především seniorům bude věnované odpoledne v pondělí 17. září na moderním dopravním hřišti v Třebši, kde se přesvědčí o tom, že na kole či koloběžce se dá jezdit v každém věku,“ prozrazuje za tým pořadatelů Karel Šimonek, cyklokoordinátor města Hradec Králové.

Po celý týden budou v kině Bio Central promítány filmy s ekologickou tématikou Ozvěny ekofilmu pro základní a střední školy. Tradiční cyklojízda po zajímavých místech s novými úpravami pro cyklisty, kde bude možné zjistit, co se v této oblasti dále chystá, je plánovaná na úterý 18. 9.

Celou řadu zajímavostí bude možné vidět ve čtvrtek 20. 9. „U Grandu v části ulice Palackého bude dopravní podnik prezentovat jeden ze svých nových elektrobusů, prostor tu bude i pro netradiční kola, elektrokola a koloběžky,“ dodává Šimonek.


Novinky v oblasti městské mobility a cyklodopravy zde představí zástupci města a kraje a tematické filmy budou k vidění v Infocentru na Eliščině nábřeží. Tam se také bude konat Přednáška a veřejná diskuze na téma udržitelná mobilita ve městě. Kino Bio Central v pátek 21. 9. promítne premiéru filmu o začátcích skatebordingu v Čechách s doprovodnou ukázkovou akcí. Poslední pracovní den v tomto týdnu je pak pro všechny s malým technickým průkazem připravena celodenní MHD zdarma.

Kralovehradeckenovinky.cz informoval Petr Vinklář, tiskový mluvčí Magistrátu města Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:arch.mmhk)