Svátek má: Vendelín

Regiony

Velikost textu:

Skiareál Špindlerův Mlýn se připravuje na zimu

Skiareál Špindlerův Mlýn se připravuje na zimu

Novinkou nadcházející zimní sezóny ve Špindlerově Mlýně bude nově postavená čtyřsedačková lanovka vedoucí z Horních Míseček na Medvědín. Skiareál rozšiřuje v této lokalitě i zdejší oblíbenou sjezdovku, takže půjde o ideální místo pro rodiny s dětmi nebo začátečníky.

Skiareál Špindlerův Mlýn
6. listopadu 2017 - 08:00

Skiareál letos opět zvyšuje komfort pro návštěvníky lyžařského střediska, když investoval 50 milionů korun do stavby čtyřsedačkové lanovky vedoucí z Horních Míseček na Medvědín. „Jedná se o původní čtyřsedačku, kterou ve Svatém Petru nahradila současná šestimístná lanovka na Pláně. V uplynulých měsících proběhla její kompletní repase, obnova se týká téměř všech částí lanovky. Měníme všechny opotřebované díly a některé úseky vyměňujeme kompletně za nové, jako například hlavní elektromotor. Nové bude i čalounění sedaček a nástupní brány," přiblížil repasi čtyřsedačky ředitel Skiareálu Špindlerův Mlýn Čeněk Jílek s tím, že středisko v současnosti pracuje už také na terénních úpravách a rozšíření sjezdových tratí.

Zahájena již byla stavba dolní stanice, následovalo budování horní stanice i příprava samotné trasy lanové dráhy, některé z podpěr lanovky byly usazovány pomocí vrtulníku. Zdejší oblíbená sjezdovka Machytka se navýší o 1,5 hektaru. Skiareál rozšiřuje jak její horní, tak i dolní část a zásadně tak zlepší její propustnost.

Kvalita lyžování na Horních Mísečkách se zvedne zásadním způsobem, cílem je vytvořit z této lokality vyhledávaný prostor pro začátečníky a rodiny s dětmi. Původní lyžařské vleky M, M1 a M2 zůstanou, odstraněn bude vlek Machytka. Díky nové lanovce zjednoduší skiareál návštěvníkům jízdu z parkoviště na Medvědín, zkrátí dobu odbavení a celkově jim nabídne podstatně větší komfort jak přepravy, tak lyžování. Novinkou letošní zimní sezóny je také Burton snowpark na Horních Mísečkách pro milovníky snowboardingu a freestylového lyžování. Má zcela novou dispozici i pod trasou nové lanovky a využít jej mohou začátečníci i zkušení jezdci.

25 km sjezdovek, Fresh Track i měřená trať obřího slalomu

Špindlerův Mlýn nabízí i v letošní zimní sezóně nejvíce sjezdovek v jednom areálu z České republiky. K dispozici je 25 kilometrů denně upravovaných tratí všech obtížností a téměř stovka kilometrů běžeckých tratí. Ze Svatého Petra zajišťuje komfort moderní vyhřívaná šestimístná lanovka s bublinou proti nepříznivému počasí. Užít si můžete i večerní lyžování na Hromovce, nejdelší osvětlené sjezdovce v Čechách, Funtrack se spoustou překážek pro učení nových triků na snowboardu i lyžích, nebo Fresh Track - ranní lyžování na čerstvě urolbované sjezdovce ještě před oficiálním spuštěním lanovek s bohatou horskou snídaní.

Novinkou letošní zimy je měřená trať obřího slalomu pro veřejnost Audi Race Track. Ta je každé ráno nově vytyčena na upravené sjezdovce ve Svatém Petru v horní části černé sjezdovky. „Lyžaři si mohou vyzkoušet závodní trať se vším všudy od startu až do cíle a svůj čas si porovnat s časem nejznámějšího českého sjezdaře Ondřeje Banka. Toho bude možné vidět ve Špindlu na řadě eventů. Během sezóny s ním dokonce chystáme i závody, takže si zájemci budou moci s Bankem poměřit na trati obřího slalomu své lyžařské schopnosti," doplnil Čeněk Jílek.

Ve Špindlerově Mlýně se nebudete nudit ani bez lyží či snowboardu.  Špindlerův Mlýn nabízí  řadu  aktivit  a  atrakcí  pro celou rodinu. Oblíbenou atrakcí je Špindlerovské LEDÁRIUM u horní stanice lanovky Svatý Petr - Pláň. Originální výstavu ledových soch nabízí Skiareál návštěvníkům již třetí zimní sezónu, letos se mohou příchozí těšit na umělecká díla ve stylu Star Wars. Unikátní expozici tentokrát doprovází i tematická audiovizuální show. Ledárium láká i večer, Skiareál proto nabízí letos i možnost večerní návštěvy, kdy ledový chrám působí obzvlášť magicky.


Během dovolené ve Špindlu si můžete užít i pravidelné víkendové akce ve Svatém Petru, Snow show i mezinárodní sportovní závody. V centru města nebude chybět ani oblíbené kluziště s půjčovnou bruslí nebo základní hokejovou výzbrojí. A skvělá je v největším krkonošském středisku i gastronomie. Skiareál letos zrekonstruoval samoobslužnou restauraci na dojezdu sjezdových tratí ve Svatém Petru. Moderní restaurace Stadion má nový interiér a vyšší kapacitu k sezení. Novou přístavbu získala i oblíbená panoramatická restaurace Na pláni na hřebenech hor, kde si můžete objednat i tzv. zážitkovou večeři.

Skiareál již třetím rokem nabízí výhodný GOPASS věrnostní systém, který má v krkonošském středisku již více než 80 tisíc registrovaných členů. A počet zájemců stále stoupá.

Skiareál ve Špindlerově Mlýně oficiálně zahájí lyžařskou sezónu 9. prosince. Tradiční Ski opening o druhém prosincovém víkendu nabídne celodenní program pro dospělé i děti. Těšit se můžete na úvodní závod série s ČT Sport na vrchol, vystoupení Janka Ledeckého s kapelou, Abba Stars a hudební show Las Vegas. Během dne se pak můžete těšit na rozhovory a autogramiádu herců nového filmu Špindl, který se v největším krkonošském středisku minulou zimu natáčel. Do Špindlu zavítá Marek Vašut, Anna Polívková, Jan Révai, David Gránský, Karel Zima, Kateřina Klausová nebo například Anita Krausová. S několika písněmi dokonce vystoupí i filmová kapela Robin. Po setmění pak čeká návštěvníky exkluzivní předpremiéra samotného filmu Špindl, který jde oficiálně do kin 21. prosince. Výhodně pořídíte i skipasy.

Kralovehradeckenovinky.cz informovala MgA. Martina Voráčková z Prime Communications, s.r.o.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:skiareál špindlerův mlýn)