Svátek má: Matěj

Regiony

Velikost textu:

Správa nemovitostí připravuje rekonstrukci ubytovny Brněnská

Správa nemovitostí připravuje rekonstrukci ubytovny Brněnská

Ubytovna Brněnská, která spadá pod Správu nemovitostí Hradec Králové, projde rozsáhlou opravou za více než deset milionů korun.

Hradec Králové
25. ledna 2024 - 08:00

Díky stavebním úpravám, mezi které spadá zateplení budovy, výměna oken či instalování fotovoltaické elektrárny, dojde ke snížení energetické náročnosti, nákladů na vytápění a celkově se zlepší provoz objektu. V pondělí 29. ledna končí lhůta pro podání nabídek na dodavatele stavby. Jako nejvýhodnější bude vybrána ta s nejnižší cenou. Zároveň je zpracovávána žádost o získání dotace.

„Stavební úpravy budou zahrnovat zateplení budovy, tedy jak vnějšího pláště a sklepa, tak i střechy. Dojde také například k výměně lodžiových stěn včetně oken a balkonových dveří a na střechu bude instalována fotovoltaická elektrárna. Výsledkem bude snížení nákladů na vytápění a energetické náročnosti budovy. Sníží se tím i zátěž na životní prostředí. Vybudováním venkovní zdvižné plošiny bude navíc zajištěna bezbariérovost do prvního nadzemního podlaží,“ říká náměstek odpovědný za Správu nemovitostí Hradec Králové Pavel Vrbický. Ubytovna bude po celou dobu stavebních prací plně v provozu. Odbor dotací aktuálně zpracovává i žádost o získání dotace.   Stavební práce na čtyřpatrové budově by měly být zahájeny nejdříve v polovině dubna a hotovy mají být do devíti měsíců od termínu předání staveniště dodavateli. Ubytovna Brněnská má svoji vrátnici a 35 ubytovacích jednotek, které jsou určeny na přechodnou dobu rodinám s dětmi, manželským nebo registrovaným partnerským párům či jednotlivcům, kteří se nacházejí v nepříznivé sociální situaci spojené se ztrátou bydlení. Cílem tohoto ubytování je zajistit nejdéle do jednoho roku běžné nájemní bydlení.

Kralovehradeckénovinky.cz informovala Kateřina Rohlíčková, tisková mluvčí, Magistrát města Hradce Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:arch)Myslíte si, že je u nás cenzura a dochází k omezování svobody projevu?

Ano
transparent.gif transparent.gif
42%
Ne
transparent.gif transparent.gif
30%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
28%