Svátek má: Bořek

Regiony

Velikost textu:

Stovky bavlněných roušek dostanou hradečtí senioři a školy

Stovky bavlněných roušek dostanou hradečtí senioři a školy

Město v těchto dnech rozdá stovky kvalitních bavlněných roušek, zhruba 700 kusů je určeno pro seniory a osoby se zdravotním postižením žijící v Hradci Králové.

Ilustrační foto
22. března 2020 - 08:00

Dalších přibližně 500 roušek putuje do třech škol, kdy dvě z nich budou od příštího týdne k dispozici pro děti zaměstnanců složek IZS, zdravotníků a dalších.

„Ještě během pátku byly roušky rozneseny do objektů Harmonie I. a II. Následně pak budou poskytnuty do objektu Penzion pro důchodce a bývalých domů s pečovatelskou službou v ulicích Zámostí a Bezručova. Další roušky také doručíme do domu vyčleněného pro bydlení osob se zdravotním postižením v ulici Pod Zámečkem,“ říká náměstek primátora oblast školství a sociálních věcí Martin Hanousek.

Všechny tyto objekty navštíví dobrovolníci z řad královéhradeckých skautů, kteří budou mimo jiné informovat občany o správném používání roušek a předají jim základní informace v tištěné podobě. „Za tuto dobrovolnickou činnost patří skautům velké poděkování. Nejen, že se starají o distribuci roušek a jsou městu k dispozici, ale zároveň jsou připraveni na spolupráci s terénními pečovatelskými službami, aby pomohli s dovezením nákupu potravin nebo léků osobám, které to skutečně potřebují,“ doplňuje náměstek Hanousek.  

Zhruba 500 kusů roušek bylo během dnešního rozvezeno také do škol, které budou poskytovat péči o děti zaměstnanců složek IZS, zdravotníků a dalších. „Jedná se o mateřskou školu Kamarád (Veverkova) a základní školu Bezručova. Vybavili jsme také základní a mateřskou školu Mandysova, která v případě naplnění kapacit předešlých dvou škol je připravena pojmout další děti,“ dodává náměstek Hanousek.

Necelou stovku kusů bavlněných roušek poskytne město také Oblastní charitě Hradec Králové.

Hradec Králové zavádí pomocné informační linky

Hradecký magistrát eviduje velké množství nabídek pomoci od dobrovolníků i dobrovolnických skupin. Všechny kontakty jsou evidovány a v případě využití nabídky budou příslušný dobrovolník nebo organizace osloveni. Všech nabídek si magistrát města velmi váží a děkuje za ně.

Kralovehradeckenovinky.cz informovala Kateřina Šmídová, tisková mluvčí Magistrátu města Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:arch.)