Svátek má: Daniel

Regiony

Velikost textu:

Strážníci chytali v centru Hradce Králové labutě

Strážníci chytali v centru Hradce Králové labutě

V dopoledních hodinách se na frekventované silnici v centru města pohybovala labuť. Narazila do drátů, byla zmatená a hrozilo nebezpečí, že ji porazí některé z projíždějících vozidel.

zachráněná labuť
12.únor 2017 - 10:00

Přivolaní odchytáři městské policie mladého labuťáka nasměrovali k řece a doprovodili ho až k vodě. Druhá labuť se nacházela na malém dvorku u činžovního domu. Oznamovatelka měla obavu, že je zraněná. Protože byl vchod uzamčen, musela hlídka na dvorek seskočit z balkonu sousedícího vchodu. Labuť pak strážníci odchytli, prohlédli a zjistili, že nemá žádné zranění. Převezli ji proto na Smetanovo nábřeží, kde ji vypustili do volné přírody. 

Pestrou víkendovou službu měla odchytová služba městské policie

Klukovina je může přijít draho. Obyvatelé Moravského Předměstí upozornili městskou policii na trojici kluků, která posprejovala fasádu několika panelových domů. Při příjezdu hlídky se na místě nacházeli svědci a jeden chlapec. Ten tvrdil, že nestříkal, jen kamarádům, kteří z místa utekli, držel sprej. Ti však daleko neutekli a celé projednávání sledovali z povzdáli. Strážníci je zadrželi. Chlapci, kterým nebylo ještě ani patnáct let, byli k řešení předáni státní policii a zároveň městská policie informovala i oddělení sociálně právní ochrany dětí.

Kralovehradeckenovinky.cz informovala Eva Kněžourová, tisková mluvčí Městské policie Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:arch.mp)