Svátek má: Alena

Regiony

Velikost textu:

Strážníci dohlédnou na hřbitovy a jejich okolí

Strážníci dohlédnou na hřbitovy a jejich okolí

O dušičkovém víkendu budou strážníci hradecké městské policie ve zvýšené míře dohlížet na hřbitovy a jejich okolí. Kontrolovat budou veřejný pořádek a dodržování hřbitovního řádu.

Hlídka strážníků
2. listopadu 2019 - 08:00

Jejich preventivní přítomnost má předejít případnému ničení pietních míst, včetně krádeží, a má přispět k ochraně osob i majetku. Na strážníky se mohou obrátit návštěvníci hřbitovů, kteří potřebují radu či pomoc.

Na silnicích se očekává zvýšený provoz. Po městě se budou pohybovat nejen Hradečáci, ale i návštěvníci z jiných měst a obcí. Mnohdy za volant usednou i sváteční řidiči, kteří mohou mít problém s hustým provozem a orientací.


„Aby se předešlo zbytečným nehodám, chtěli bychom požádat občany o zvýšenou ohleduplnost a trpělivost na silnicích. Strážníci jsou připraveni koordinovat dopravní situaci na příjezdových komunikacích, usměrňovat dopravu a dohlížet na parkování v okolí hřbitovů," upozorňuje Eva Kněžourová, tisková mluvčí Městské policie Hradec Králové.

Městská policie návštěvníkům hřbitovů doporučuje:
  • řádně si zabezpečte své zaparkované vozidlo
  • ve vozidlech nenechávejte viditelně odložené cennosti, mohly by přilákat zloděje
  • buďte všímaví ke svému okolí
  • tašky a kabelky si na hřbitově bez dohledu neodkládejte, ve chvíli nepozornosti by mohlo dojít k jejich zcizení
  • pokud se na hřbitově děje něco podezřelého, okamžitě to nahlaste policii
  • pro případ, že dojde k odcizení výzdoby hrobů nebo k jejich poškození, doporučujeme si vše vyfotografovat (hrob, svícny, lampičky, věnce, květinovou výzdobu, apod.), je pak daleko jednodušší poškozené či odcizené věci popsat


Královéhradeckénovinky.cz informovala Eva Kněžourová,vedoucí oddělení prevence kriminality, tisková mluvčí Městské policie Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:mphradeckralove)