Svátek má: Zina

Regiony

Velikost textu:

Strážníci hradecké městské policie budou dohlížet na hřbitovy

Strážníci hradecké městské policie budou dohlížet na hřbitovy

Preventivní přítomnost strážníků má předejít případnému ničení pietních míst, včetně krádeží, a má přispět k ochraně osob i majetku.

Dušičky
24. října 2021 - 08:00

Strážníci hradecké městské policie budou v období Dušiček, především pak o státním svátku a následujícím víkendu, dohlížet na hřbitovy a jejich okolí. Kontrolovat budou parkování u hřbitovů, dohlédnou na veřejný pořádek a dodržování hřbitovního řádu. Prosíme návštěvníky hřbitovů, aby dodržovali odstupy a dbali pokynů správců.

Na strážníky se mohou obrátit návštěvníci hřbitovů, kteří potřebují radu či pomoc. Na silnicích se očekává zvýšený provoz. Mnohdy za volant usednou i sváteční řidiči, kteří mohou mít problém s hustým provozem a orientací. Aby se předešlo zbytečným nehodám, chtěli bychom požádat občany o zvýšenou ohleduplnost a trpělivost na silnicích. Strážníci jsou připraveni koordinovat dopravní situaci na příjezdových komunikacích, usměrňovat dopravu a dohlížet na parkování v okolí hřbitovů.

Na Dušičky posílí doprava a hřbitovy budou otevřeny až do večera

Dále městská policie doporučuje:
  • řádně si zabezpečit své zaparkované vozidlo
  • ve vozidlech nenechávat viditelně odložené cennosti - mohly by přilákat zloděje
  • všímat si svého okolí
  • tašky a kabelky na hřbitově bez dohledu neodkládat - ve chvíli nepozornosti by mohlo dojít k jejich zcizení
  • okamžitě nahlásit policii, pokud se na hřbitově děje něco podezřelého
  • pro případ, že dojde k odcizení výzdoby hrobů nebo k jejich poškození - doporučujeme si vše vyfotografovat (hrob, svícny, lampičky, věnce, květinovou výzdobu, apod.), je pak daleko jednodušší poškozené či odcizené věci popsatKralovehradeckenovinky.cz informovala Eva Kněžourová, tisková mluvčí Městské policie Hradec Králové.

(jv,ralovehradeckenovinky.cz foto:arch.mp)