Svátek má: Dobroslav

Regiony

Velikost textu:

Strážníci hradecké městské policie zachránili lidský život

Strážníci hradecké městské policie zachránili lidský život

Strážníci hradecké městské policie přijali ve čtvrtek krátce před půl desátou výzvu KISS SHARP pro First Respodery.

Strážníci zachránci
3. února 2019 - 08:00

Okamžitě po výzvě nasedli do služebního vozidla, v jehož vybavení je i automatický externí defibrilátor. Na místě byli již minutu po přijetí výzvy. Před budovou na hlídku čekali kolegové muže, který zkolaboval. Ti je zavedli do místnosti, kde již byla jedním z přítomných prováděna nepřímá srdeční masáž. Strážníci ho okamžitě vystřídali, jeden pokračoval v masáži, druhý bezvládného muže připojil k AED. Přístroj vyhodnotil, že muž má zástavu srdce a doporučil výboj. Po výboji hlídka dál pokračovala v nepřímé masáži srdce. To již byla na místě záchranná služba, která dál prováděla neodkladné kroky k záchraně pacienta. Díky včasně poskytnuté první pomoci byl život muže zachráněn.

Oblastní ředitel ZZS KHK vyjádřil poděkování strážníkům Jaroslavu Matouškovi, Davidu Špičkovi a Davidu Bydžovskému za poskytnutí první pomoci a zdůraznil, že jejich postup na místě byl zásadní pro záchranu života.


Královéhradeckénovinky.cz informovala Eva Kněžourová, vedoucí oddělení prevence kriminality, tisková mluvčí Městské policie Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:arch.mp)