Svátek má: Kristián

Regiony

Velikost textu:

Strážníci kontrolují místa, kde se pohybují a přespávají bezdomovci

Strážníci kontrolují místa, kde se pohybují a přespávají bezdomovci

V mrazivých dnech a nocích hlídky městské policie stále častěji kontrolují místa, kde se pohybují a přespávají hradečtí bezdomovci.

Kontroly
13. ledna 2021 - 08:00

Monitoring hradeckých bezdomovců. Pravidelnými kontrolami v terénu, osobní a místní znalostí získávají přehled o osobách bez přístřeší. Díky tomu se nejednou podařilo zachránit život lidem, kteří se s ohledem na nízké teploty a závažný zdravotní stav dostali do přímého ohrožení života. Přestože je hlídky opakovaně informují o možnosti využití služeb azylových domů, ne všichni mají zájem.

Pravidla, která v těchto zařízeních platí, nejsou ochotni respektovat, a proto raději zůstávají venku. Pokud strážníci v této komunitě zjistí nové osoby, poučí je o možnosti krizového bydlení a o místech, kde mohou získat praktickou pomoc sociálních pracovníků. Strážníci úzce spolupracují se sociálním odborem hradeckého magistrátu a pracovníky azylových domů.

Buďte obezřetní při bruslení v přírodě!

Azylový dům Matky Terezy nabízí ubytování pro 30 osob a spravuje zimní noclehárnu, která disponuje až 90 místy k přespání. Hradecký magistrát má pro covid pozitivní bezdomovce připravenou i karanténní prostory.

Královéhradeckénovinky.cz informovala Eva Kněžourová, tisková mluvčí Městské policie Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:mp)