Svátek má: Ilona

Regiony

Velikost textu:

Stromky se v Hradci Králové budou svážet od příštího týdne

Stromky se v Hradci Králové budou svážet od příštího týdne

Středeční Tři králové symbolicky ukončí vánoční a novoroční svátky. Od začátku příštího týdne proto začnou Hradecké služby svážet vánoční stromky z domácností.

Ilustrační foto
9. ledna 2021 - 08:00

Ozdobené stromy na hradeckých náměstích zůstanou rozsvícené ještě během Tří králů, od čtvrtka 7. ledna je budou pracovníci technických služeb odstrojovat a během víkendu a příštího týdne z hradeckých náměstí zmizí.

Hned v pondělí 11. ledna vyjedou do ulic vozy Hradeckých služeb a začnou svážet vánoční stromky od popelnicových stání na sídlištích ve městě. „Opět jsme letos zvolili osvědčený postup a vše bude fungovat tak, jak jsou obyvatelé zvyklí. Stromky bude možné umístit na stanoviště separace odpadu, odkud je budeme postupně svážet. Chystáme se jezdit každý všední den na celém území města, a to až do pátku 29. ledna. Opět prosíme všechny, aby stromky odevzdávali čisté a holé, tedy bez ozdob a jakýchkoli obalů, jelikož se vozí do městské kompostárny, kde budou zpracovány,“ říká ředitel

Hradeckých služeb Martin Hušek. Stromky z rodinných domů pak budou sváženy spolu s výsypem hnědých nádob při lednovém měsíčním svozu bioodpadu v týdnu od pondělí 18. do pátku 22. ledna. Svoz bioodpadu potrvá do února v četnosti jednou měsíčně.Vánoční stromky je také možné odvézt rovnou do městské kompostárny v areálu letiště, která je pro občany v zimním období od prosince do konce února otevřena vždy v sobotu od 9 do 15 hodin a pro hradecké občany je zde ukládání bioodpadu bezplatné.

Královéhradeckénovinky.cz informovala Bc. Kateřina Šmídová, tisková mluvčí, Magistrát města Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:arch.mmhk)