Svátek má: Zdislava

Regiony

Velikost textu:

Systém svozu od domu k domu v Jičíně by se mohl rozšířit

Systém svozu od domu k domu v Jičíně by se mohl rozšířit

Rada města schválila záměr podání žádosti o dotační podporu z Operačního programu Životní prostředí 2021 – 2027.

Ilustrační foto
21. listopadu 2022 - 08:00

Díky této dotaci by bylo možné nakoupit nádoby na tříděný odpad k dalším rodinným domům, a tím rozšířit již zavedený systém svozu door to door (od domu k domu).

Tento systém svozu je vhodný pro čtvrti se zástavbou rodinných domů a v Jičíně je už široce zaveden. Domácnosti dostaly barevné odpadní nádoby, které jsou technickými službami sváženy přímo od nemovitostí dle harmonogramu. Systém ještě není v zástavbě rodinných domů na Novém Městě a v ulicích Denisova a Lošťákova. Právě tyto lokality jsou vytipovány, pokud se tato další etapa projektu bude realizovat. Systém také není zaveden v zástavbě bytových domů, jako jsou sídliště Nové Město Jih a Husova, protože tam to technicky není možné.

Svoz „od domu k domu“ prokazatelně zlepšuje úroveň separování odpadu. Jak je dáno zákonem č. 541/2020 Sb. o odpadech, města a obce mají povinnost navyšovat objem vytříděného odpadu a v Jičíně se to daří především díky odpovědnému přístupu občanů.Přípravu projektu zajišťuje společnost ISES, s.r.o. Pakliže město Jičín dotaci získá, bude z ní uhrazeno 85 procent ze způsobilých výdajů. Záměrem je nakoupit několik set nádob o objemu 120 a 240 litrů, a díle nádoby na olej a tuk, na gastroodpad, zvon na sklo a tři velkoobjemové kontejnery. Celkový rozpočet nákladů je více než 1,8 milionu Kč včetně DPH.  

Kralovehradeckenovinky.cz informoval Mgr. Jan Jireš, tiskový mluvčí, MěÚ Jičín.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:arch.měú)Půjdete-li k volbám, koho budete volit ve druhém kole prezidentské volby?