Svátek má: Ilja

Regiony

Velikost textu:

Tak to někdy vypadá na hradeckých křižovatkách

Tak to někdy vypadá na hradeckých křižovatkách

Tento týden po celém Královéhradeckém kraji probíhá dopravně bezpečnostní akce. V úterý 19. března od 8 do 17 hodin se konala v Hradci Králové.

Kontroly
21. března 2019 - 08:00

Policisté se zaměřili hlavně na jízdu na červenou, na jízdu bez zapnutých bezpečnostních pásů a na telefonování za volantem.

Do akce bylo nasazeno 12 policistů, kteří po cca 1,5 hodině měnili svá stanoviště různě po městě. Zastavili celkem 66 vozidel, z nichž 50 řidičů se dopustilo přestupku. Deset jich projelo křižovatkou na červenou, 16 řidičů nebylo připoutáno, 4 řídili s telefonem v ruce, 4 neměli v pořádku technický stav svého auta a jeden řidič řídil pod vlivem alkoholu. Nadýchal 0,9 promile. Některé přestupky mohli policisté vyřešit na místě uložením pokuty, některé předali správnímu orgánu.

Obdobnou akci se chystají policisté v letošním roce ještě několikrát zopakovat.

Pro připomenutí:
1. jízda na červenou - pokuta na místě až 2,5 tisíce + 5 bodů; při opakování během roku - zákaz řízení na 1 - 6 měsíců a pokuta 4 - 7 tisíc korun ve správním řízení
2. jízda s telefonem v ruce - pokuta na místě až 1 tisíc korun + 2 body
3.jízda bez pásů - pokuta až 2 tisíce + 3 body


Kralovehradeckenovinky.cz informovala por. Bc. Iva Kormošová, tisková mluvčí Policie České republiky Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:pčr)