Svátek má: Jonáš

Regiony

Velikost textu:

Technické služby instalují nové houpačky pro handicapované

Technické služby instalují nové houpačky pro handicapované

Speciální houpačky pro tělesně postižené děti instalují Technické služby Hradec Králové (TSHK) na dětském hřišti v ulici Jungmannova-Hrubínova a na dopravním hřišti v Třebši. Cena houpaček se vyšplhá na téměř půl milionu korun.

Ilustrační foto
10. června 2023 - 08:00

Pracovníci TSHK v těchto dnech instalují houpačku na dětském hřišti s letním mlhovištěm. „Místo pro houpačku jsme zvolili záměrně v bezprostřední blízkosti vzdělávacího a zdravotně sociálního centra PROINTEPO,“ uvádí náměstek primátorky pro sociální oblast Pavel Vrbický.

Tělesně postižené děti nebudou tedy muset překonávat chodníky s obrubami nebo nezpevněné travnaté plochy.  „Plochu pod houpačkou vyhotovíme ze speciální lité pryže, tak abychom zajistili bezpečný přístup dětí s tělesným postižením,“ dodává k instalaci ředitel Technických služeb Hradec Králové Tomáš Pospíšil.

Houpačka bude mít navíc výhodu unikátního potahu, který dokáže tlumit nárazy a odolá povětrnostním vlivům a UV záření. Cena houpačky včetně dopadové plochy vyjde na zhruba 250 tisíc korun včetně DPH. TSHK předpokládají za dobrého počasí dokončení montáže už 10. června 2023.

Druhou houpačku osadí technici TSHK na dopravním hřišti v Třebši. Herní prvek bude sloužit zejména vozíčkářům, kteří s pomocí speciální nástupní plochy najedou na houpačku. Cena včetně rampy pak vyjde na téměř 230 tisíc korun s DPH. Instalace bude probíhat od 15. června 2023 a předpokládaný konec prací bude na konci měsíce.

Během letošního roku TSHK navíc opraví nebo vymění i další herní prvky v celkové hodnotě až 2,5 milionu korun, které včetně financí na houpačky poskytlo město Hradec Králové. Ve Svobodných Dvorech čeká techniky například výměna dopadových ploch, v Jiráskových sadech nebo v Plačicích opravy herních prvků. Unikátní novinkou bude i interaktivní herní prvek na hřišti u Lachtana.„Hra kombinuje digitální svět internetu s fyzickou aktivitou. Lokalitu jsme navíc vybrali z důvodu bezprostřední blízkosti velké základní školy, tak aby děti prvek využívaly co nejčastěji,“ uzavírá náměstek Vrbický.

Královéhradeckénovinky.cz informovala Kateřina Rohlíčková, tisková mluvčí Magistrátu města Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:arch.mmhk)Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano
transparent.gif transparent.gif
70%
Ne
transparent.gif transparent.gif
15%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
15%