Svátek má: Světlana

Regiony

Velikost textu:

Technické služby: Jičín je na sníh připraven!

Technické služby: Jičín je na sníh připraven!

Rada města schválila plán zimní údržby pro přelom let 2018/2019. Jedná se o zásadní dokument, který stanovuje harmonogram údržby pro chodníky a místní komunikace a také v neposlední řadě metodiku pro případné kalamitní situace.

Ilustrační foto
4. listopadu 2018 - 08:00

Jičín je na sníh připraven. Ačkoliv poslední zimy byly spíše mírné, nelze předvídat, jakou intenzitu bude mít ta letošní, a proto je nezbytné být připraven.

Pro údržbu komunikací jsou Technické služby města Jičína vybaveny dvěma specializovanými sypači a čtyřmi kolovými traktory. Údržbu chodníků zajistí šest traktorů a multicarů a s dočišťováním kritických míst, jako jsou přechody a podobně, pomůže servisní traktůrek HAKO Citymaster 600. Pro odklízení a odvoz sněhu je vozový park technických služeb vybaven dvěma nakladači a dvěma kontejnerovými nosiči MAN. Jako materiál se v Jičíně používá směs písku a posypové soli. V ulicích města bude rozmístěno na 55 posypových beden.

Koaliční smlouva v Jičíně je podepsána

Úprav doznal rozpis udržovaných ploch. Rajóny byly rozšířeny o nově vybudované plochy v okolí městského úřadu v ulici 17. listopadu a v ulici Luční. Před zrekonstruovaným Biografem Český ráj bude nasazena lehčí technika, aby nebyl poškozen povrch chodníku. Plán zimní údržby je k nahlédnutí na webových stránkách Technických služeb města Jičína.

Královehradeckénovinky.cz informoval Mgr. Jan Jireš, tiskový mluvčí MěÚ Jičín.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:arch)