Svátek má: René

Regiony

Velikost textu:

Tělocvičná hala na Pouchově začne fungovat na jaře

Tělocvičná hala na Pouchově začne fungovat na jaře

V těchto dnech finišují práce na tělocvičné hale na Pouchově v Hradci Králové, budova je již kompletně dokončena zbývá jen dodělat zpevněné plochy na venkovním parkovišti.

Tělocvičná hala na Pouchově
18. ledna 2022 - 08:00

Během následujících týdnů bude město řešit kolaudaci, první sportovci tak do haly pravděpodobně vyrazí na jaře. Radní města také včera schválili ceník za pronájem haly, kterou budou spravovat Technické služby Hradec Králové.

„Ačkoliv samotnou halu již máme dokončenou, nemůžeme ji zkolaudovat, dokud nebude hotové venkovní parkoviště, kde bylo předem nutné provést přeložky vysokého a nízkého napětí. Nyní už finišují stavební práce, dokončují se parkovací stání, která jsou zhotovena z betonové zatravňovací dlažby, vyjma stání pro občany se zdravotním postižením, která jsou z betonové dlažby, stejně jako chodník podél haly. Na konci ledna bychom měli mít předanou stavbu,“ popisuje náměstek primátora pro oblast městských investic Jiří Bláha.

Za předpokladu, že vše půjde podle plánu, budou během února probíhat kolaudace. Pro sportovce by se hala mohla otevřít na přelomu února a března.

Regenerace veřejných prostranství na Moravském Předměstí

Během zasedání radní města schválili také ceník pronájmu tělocvičné haly Pouchov. „Samozřejmě bude záležet na tom, jakou část haly si bude chtít nájemce pronajmout. K dispozici bude celá velká tělocvična, kde v rámci tréninku vyjde hodina dospělé sportovce na 600 korun a mládež na 400 korun. Za pronájem poloviny velké palubovky v rámci tréninku, která odpovídá jednomu volejbalovému hřišti, zaplatí dospělí 300 korun a mládež 200 korun. Pronájem malé tělocvičny vyjde na 150 korun pro dospělé a 100 korun pro mládež,“ uvádí náměstek primátora pro správu městského majetku Pavel Marek.

Kompletní ceník bude k dispozici také na webových stránkách města. Provozovatelem tělocvičné haly budou Technické služby Hradec Králové, hlavním uživatelem pak TJ Sokol Pouchov, která čítá přibližně 350 aktivních sportovců. Halu budou moci využívat i školy pro cvičení žáků a studentů v rámci tělesné výchovy, a to za zvýhodněnou cenu. Nové prostory hodlá město nabídnout k využití mateřským, základním a středním školám v okolí, a také Univerzitě Karlově a Univerzitě Hradec Králové.

Královéhradeckénovinky.cz informovala Bc. Kateřina Šmídová, tisková mluvčí, Magistrátu města Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:arch.)Souhlasíte a podporujete stávku odborářů?

Ano
transparent.gif transparent.gif
21%
Ne
transparent.gif transparent.gif
9%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
70%