Svátek má: Norbert

Regiony

Velikost textu:

Tendr na fotbalový stadion se ruší, Hradec se ale nevzdává

Tendr na fotbalový stadion se ruší, Hradec se ale nevzdává

Do výběrového řízení na zhotovitele největší městské investiční akce v posledním období, tedy stavbu fotbalového stadionu v Malšovicích, se přihlásila jen jedna firma.

Fotbalový stadion
18. října 2019 - 08:00

Rada města v úterý její nabídku nepřijala a doporučila zastupitelstvu výběrové řešení zrušit. Výše nabídky totiž přesáhla stanovenou maximální částku 605 milionů korun bez DPH, a tím uchazeč porušil zadávací podmínky tendru. Zájem o postavení fotbalového stadionu pro město ale nekončí, v únoru příštího roku budou předloženy varianty dalšího postupu. Tak rozhodla rada, zvolený harmonogram musí ještě posvětit zastupitelstvo.

„Rada města mě rozhodnutím pověřila, abych po zrušení tohoto výběrového řízení předložil v únoru zastupitelstvu další možné varianty řešení problematiky kolem fotbalového stadionu. Není v našem zájmu dát od toho ruce pryč a nechat na místě rozestavěný projekt. Je třeba situaci vyřešit, máme několik možností, jak postupovat. Nyní zkusíme pozměnit dosavadní zadávací dokumentaci. Rozhodně si celý tým i fanoušci zaslouží mít plnohodnotné a důstojné zázemí, kterým pro tuto chvíli pozůstatky stadionu nejsou,“ říká náměstek primátora pro oblast investic Jiří Bláha.

Tendr na stavbu fotbalového stadionu bude muset Hradec zrušit

Rada města nabídku jediného uchazeče nepřijala a rozhodla se výběrové řízení zrušit, harmonogram bude ještě projednávat zastupitelstvo na konci října.

Kralovehradeckenovinky.cz informovala Kateřina Šmídová, tisková mluvčí Magistrátu města Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:arch.fchk)