Svátek má: Ivan

Regiony

Velikost textu:

Transfuzní oddělení nemocnice v Trutnově hlásí úspěch

Transfuzní oddělení nemocnice v Trutnově hlásí úspěch

Transfuzní oddělení trutnovské nemocnice uspořádalo náborovou kampaň. Noví zájemci o darování krve tak mohli přijít, zaregistrovat se a poprvé v životě darovat krev. Na akci dorazilo 69 prvodárců.

Ilustrační foto
8. října 2018 - 08:00

Úspěšný den za sebou mají zaměstnanci Transfuzního oddělení Oblastní nemocnice Trutnov, a. s. V úterý 2. října uspořádali ve spolupráci s rádiem Evropa 2 a dalšími partnery náborovou kampaň zaměřenou na získání nových dárců krve.

„Postupem času zaregistrovaných dárců ubývá. Řada z nich, kteří s námi spolupracovali dlouhodobě, již nemůže krev darovat kvůli vysokému věku nebo ze zdravotních důvodů a noví přibývají poskrovnu. Rozhodli jsme se tedy zúčastnit akce, která proběhla již v jiných českých městech, a zaznamenali jsme velký úspěch,“ vysvětluje Zdeňka Müllerová, vrchní laborantka, Transfúzní a hematologické oddělení.

Celkem se na akci zaregistrovalo 69 nových dárců. „26 osobám jsme krev přímo ten den i odebrali a ostatní jsme si z kapacitních důvodů pozvali na jiné termíny,“ dodává vrchní laborantka.

Běžně oddělení zaznamenává zhruba 15 prvodárců za měsíc.  „Momentálně máme v registru 2.800 dárců krve.  Tento úspěch nás přesvědčil, že akce tohoto typu mají reálný přínos a jednoznačně budeme podobné akce v budoucnu opakovat.“ uzavírá Zdeňka Müllerová.

Výtěžek Běhu proti rakovině pomůže pacientům FN Hradec Králové

Do minulého týdne držel „rekord“ náborové akce s nejvyšším počtem prvodárců Hodonín, kde přišlo 41 prvodárců. Obyvatelé Trutnova a okolí svým přístupem k akci dokázali, že jim tato problematika není cizí a uvědomují si potřebu pomáhat.

Kralovehradeckenovinky.cz informovala Ing. Magdaléna Doležalová za Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje a.s.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:arch)