Svátek má: Ivan

Regiony

Velikost textu:

Trojice diváků zachránila mladému běžci život

Trojice diváků zachránila mladému běžci život

V Hradci Králové probíhala před několika dny sportovní akce. Závodníci běželi náročným terénem v centru města.

Strážníci prochází kurzem první pomoci
11. října 2018 - 08:00

Mezi přihlížejícími diváky byl i Pavel Rousek, strážník mimo službu. Ten si jako první všiml mladého běžce, který se náhle zastavil a celý se začal třást. Bylo zřejmé, že má zdravotní problémy. Kolega nezaváhal, přeskočil zábrany a přiběhl k mladému muži. Ve stejnou chvíli zareagovala i mladá dívka a přispěchala na pomoc. To už ale mladík upadl do bezvědomí a přestal dýchat.

Strážník společně s dívkou, která se představila jako budoucí zdravotní sestra, začali s resuscitací. Chvíli to vypadalo, že se mladík probral a začal dýchat. Během pár vteřin však upadl opět do bezvědomí. Bylo zapotřebí okamžitě začít s masáží srdce. To už strážník volal na okolo stojící občany, aby přivolali záchrannou službu. Mezi lidmi stál i policista v civilu, který se zapojil do oživování.


Do příjezdu sanity trojice zachránců pokračovala v resuscitaci. Lékař po příjezdu připojil mladíka na automatický externí defibrilátor. Teprve po druhém výboji začalo mladému muži opět bít srdce.   


Velké poděkování za záchranu života patří trojici zachránců. Královehradeckénovinky.cz informovala Eva Kněžourová, tisková mluvčí Městské policie Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:arch.mphk)