Svátek má: Emanuel

Regiony

Velikost textu:

U terminálu si děti budou hrát s jezevčíkem

U terminálu si děti budou hrát s jezevčíkem

Dětem z Pražského Předměstí nebo čekajícím na spojení z hradeckého autobusového terminálu zkrátí volnou chvíli jezevčík.

Sochařské sympozium v Hořicích
22. července 2018 - 08:00

Peruánský sochař Aldo Shiroma, který je v těchto dnech hostem Mezinárodního sochařského symposia v Hořicích, vytvoří během svého pobytu v České republice navíc ještě sochu veselého psíka, která bude umístěna na přelomu července a srpna právě na Blažíčkově náměstí u terminálu hromadné dopravy v Hradci Králové.

„S požadavkem umístit sochu v parku před terminálem hromadné dopravy na Blažíčkově náměstí se na město obrátili zástupci KMS Pražské Předměstí sever. Zároveň by mohla socha sloužit i jako interaktivní prvek pro děti nebo lavička,“ přibližuje záměr Jindřich Vedlich, náměstek primátora odpovědný za rozvoj ve městě.

Hradec Králové pomáhá nadaným a sociálně slabším studentům

Sochu vytvoří Aldo Shiroma z Peru, který je v těchto dnech na sochařském sympoziu v Hořicích. Nebude to tedy ta socha určená pro prezentaci na tradičním hradeckém nábřeží sochařů, ale půjde o dílo vytvořené navíc, právě pro jeho umístění a využití na Blažíčkově náměstí. K instalaci sochy by mělo dojít na přelomu července a srpna.

Kralovehradeckenovinky.cz informoval Petr Vinklář, tiskový mluvčí Magistrátu města Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:arch.kú)