Svátek má: Jonáš

Regiony

Velikost textu:

Údržbu a opravy městského majetku posílí čtyřicet milionů korun

Údržbu a opravy městského majetku posílí čtyřicet milionů korun

Na opravy chodníků, výměnu městského mobiliáře, kontejnerová stání či údržbu sportovišť uvolnili zastupitelé Hradce Králové dalších 40 milionů korun.

Hradec Králové, ilustrační foto
31. května 2023 - 08:00

Tyto finance posílí rozpočty správy majetku, městských technických služeb a správy nemovitostí, které budou moci zajistit opravy a zkvalitnění veřejného prostoru na základě požadavků komisí místních samospráv, veřejnosti či vyplývají z provozu dokončených investic ve městě.

„Údržbu městského majetku plánují technické služby a správa nemovitostí vždy podle schváleného rozpočtu. Požadavků na opravy chodníků, instalaci nových laviček či odpadkových košů je však vždy daleko více, než jaké jsou rozpočtové možnosti těchto organizací. Je tedy dobře, že vedení města a samotné zastupitelstvo uvolnilo ze souhrnné rezervy finance, díky kterým alespoň část dalších požadavků na různé opravy ve městě vyřešíme,“ vysvětluje Pavel Vrbický, náměstek odpovědný za oblast správy městského majetku.

Z celkové částky 39,9 milionu korun bude například pět milionů použito na opravy chodníků, 2,5 milionu půjde na opravy laviček, nová pítka a mlžné brány či na nové odpadkové koše. Kultivace by se měla dočkat i vybraná kontejnerová stání.„Deset milionů korun z této sumy chceme letos použít i na další potřebné výkupy nemovitostí. Jde například o pozemek pro rozšíření zahrady MŠ ve Svobodných Dvorech, což je požadavek místní KMS. Znalecký posudek je již zpracovaný a vlastníci souhlasí s prodejem.  Dalších pět milionů nás bude tento rok stát příprava demolice objektů města v Kuklenách, která je nutná v souvislosti s výstavbou dvoukolejky, vybudování podjezdu a návazných komunikací,“ dodává náměstek Vrbický.

Královéhradeckénovinky.cz informoval Petr Vinklář za Magistrát města Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:arch.mmhk)Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano
transparent.gif transparent.gif
70%
Ne
transparent.gif transparent.gif
15%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
15%