Svátek má: René

Regiony

Velikost textu:

Unikátní trvalkový záhon zvelebí Malšovice

Unikátní trvalkový záhon zvelebí Malšovice

Technické služby města Hradec Králové (TSHK) znovu posunuly hranice péče o město.

Výsadba v Malšovicích
15. září 2023 - 08:00

Technické služby města Hradec Králové se tentokrát se zaměřily na území v Malšovicích u zábavního centra A-sport, které bylo vybráno komisí místní samosprávy (KMS) pro další úpravy a zvelebení. Výsledkem jsou jedinečné kvetoucí záhony a šest nových stromů.

Iniciativa je unikátní nejen díky své lokalitě, ale i díky použitým materiálům a rostlinám. Pracovníci poprvé vysází trvalkové záhony do písčitého mulče, což je nejen ekologicky šetrné, ale také efektivní pro zachování vláhy a předcházení výskytu plevele. Do záhonů se poté vsadí suchomilné rostliny, které nevyžadují nadměrnou péči. Trvalky navíc doplní rozmanité cibuloviny s jarním efektem.

„Požadavkem KMS bylo celkové estetické zlepšení zeleně, kterému jsme na základě návrhu odboru životního prostředí z Magistrátu města Hradec Králové vyhověli,“ uvedl náměstek ředitele TSHK Daniel Jeřábek. „Už v průběhu prací jsme obdrželi několik dotazů na tento nezvyklý druh záhonu v Hradci. Příprava moderního záhonu spočívala v odebrání travního porostu a navrstvení písčité vrstvy, která bude fungovat jako mulč,“ vysvětluje Jeřábek.Kromě trvalkových záhonů bude v rámci podzimního sázení vysazeno ještě šest stromů, které dodají tomuto prostoru nový zelený rozměr.

Kralovehradeckenovinky.cz informovala Mgr. Kateřina Rohlíčková, tisková mluvčí Magistrátu města Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:mmhk)Souhlasíte a podporujete stávku odborářů?

Ano
transparent.gif transparent.gif
21%
Ne
transparent.gif transparent.gif
9%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
70%