Svátek má: Ingrid

Regiony

Velikost textu:

Už letos se občané na Benešově třídě dočkají nové lávky u Kozlovky

Už letos se občané na Benešově třídě dočkají nové lávky u Kozlovky

Benešovu třídu na největším hradeckém sídlišti Moravské Předměstí v Hradci Králové čeká další výrazný posun.

Hradec Králové
22. ledna 2023 - 08:00

Město připravuje výstavbu nové lávky u restaurace Kozlovka, která nahradí tu stávající uzavřenou. V rámci stavebních prací budou navíc zrekonstruovány přilehlé chodníky a okolní zpevněné plochy i vodovodní řad pod lávkou. Rada města během včerejšího zasedání schválila podmínky výběrového řízení, stavba by pak mohla být zahájena už letos na jaře.

„Stávající lávka u restaurace Kozlovka je v dezolátním stavu, proto byla z bezpečnostních důvodů před několika lety uzavřena. Tento stav výrazně komplikoval život na Benešovce, protože byla omezena průchodnost chodců na zastávku MHD a do obchodů za Kozlovkou. V letošním roce bude tato stará lávka odstraněna a nahrazena novou,“ uvádí náměstek primátorky pro oblast městských investic Lukáš Řádek.

Kromě nové lávky se místní dočkají opravy přilehlých chodníků a zpevněných ploch. Zároveň bude třeba také obměnit vodovodní řad pod lávkou. Radnice předpokládá, že by celá tato investiční akce měla vyjít na přibližně 9,5 milionu korun bez DPH.

Radní města na svém zasedání schválili vyspání výběrového řízení na zhotovitele. Pokud se jej podaří vysoutěžit během následujících týdnů, mohla by pak samotná stavba začít už na jaře. „Na stavbu včetně kolaudace má zhotovitel osm měsíců. Pokud se tedy vše bude vyvíjet podle plánu, lze předpokládat, že by nová lávka mohla místním začít sloužit již v závěru tohoto roku,“ dodává náměstek Řádek.Vedle opravy lávky město stále pracuje na přípravách celkové rekonstrukce Benešovy třídy. Opraveny zde budou chodníky, parkovací stání, městský mobiliář, přilehlá veřejná prostranství i doplněna nová zeleň. „V tuto chvíli stále běží územní řízení, pěvně věříme, že bychom mohli mít vydané územní rozhodnutí na přelomu letošního a příštího roku,“ doplňuje náměstek Řádek. Poté bude následovat tvorba projektové dokumentace pro stavební povolení a následně dokumentace pro provádění stavby.

Královéhradeckénovinky.cz informovala Kateřina Rohlíčková, tisková mluvčí Magistrátu města Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:arch)Půjdete-li k volbám, koho budete volit ve druhém kole prezidentské volby?