Svátek má: Barbora

Regiony

Velikost textu:

V domě pod jezuitskou kolejí mohou vzniknout startovací byty

V domě pod jezuitskou kolejí mohou vzniknout startovací byty

Jičín: Rada města doporučuje Zastupitelstvu města schválit bezúplatný převod parcely st. č. 24/1 o výměře 581 m2 včetně domu Ruská čp. 21. Jde o dům těsně pod jezuitskou kolejí, který tak město Jičín získá do vlastnictví.

Jezuitská kolej
14. září 2022 - 08:00

Veřejné zasedání se uskuteční ve středu 14. září v Porotním sále zámku. Vzniknout zde mají malometrážní byty v souladu s Koncepcí bytové politiky města Jičína. Určeny budou pro mladé rodiny s dětmi v nepříznivé životní situaci. Budou také poskytovány jako startovací byty. Nezbytná je rekonstrukce celého objektu.

V současné době je nemovitost ve vlastnictví státu a je pod správou Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. Původní soukromý majitel zemřel bez dědice. Rada města Jičína na svém 112. jednání dne 27. 4. schválila záměr a na základě tohoto rozhodnutí byl osloven majetkový úřad, který také připravil návrh smlouvy o převodu. Po schválení nabytí nemovitosti Zastupitelstvem města Jičína bude uzavřená smlouva postoupena ke schválení Ministerstvu kultury.

Cyklokrosový pohár se uskuteční v Jičíně 8. října

Součástí parcely je také část historického opevnění města. Samotný dům má přezdívku Dům kleriků, je historickou památkou a má zajímavou historii. Byl prvním sídlem jezuitů po jejich příchodu do Jičína.

Kralovehradeckenovinky.cz informoval Mgr. Jan Jireš, tiskový mluvčí, MěÚ Jičín.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:arch)Označili byste Rusko jako teroristický stát?

Ano
transparent.gif transparent.gif
28%
Ne
transparent.gif transparent.gif
43%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
29%