Svátek má: Jonáš

Regiony

Velikost textu:

V Hradci Králové přibylo prvňáčků

V Hradci Králové přibylo prvňáčků

V polovině května proběhly v sedmnácti základních školách v Hradci Králové zřizovaných městem zápisy do prvních tříd. Do škol dorazilo celkem 1248 žádostí o přijetí žáka do první třídy, 184 z nich ale zároveň požádalo o odklad.

Ilustrační foto
29. května 2023 - 08:00

V září by tak poprvé do školních lavic mohlo usednout 996 žáků, pro které se otevře celkem 43 tříd. Skutečné počty dětí, které nastoupily k povinné školní docházce, bude město znát přibližně na přelomu září a října.

„Do hradeckých základních škol dorazilo zhruba o dvě stovky žádostí více než v loňském roce, prvňáčků v Hradci tedy přibylo. Zároveň bylo podáno také více žádostí o odklad, a to celkem 184. Všechny budou ještě muset být posouzené a odborník rozhodne, zda je žádost oprávněná či naopak doporučí dítěti rovnou k výuce nastoupit. V tuto chvíli každopádně předpokládáme, že do prvních tříd v městských základních školách nastoupí v září přibližně tisícovka prvňáčků,“ popisuje primátorka města Hradce Králové Pavlína Springerová.

Pro prvňáčky se má letos také otevřít více tříd, zaplní jich 43, což je o čtyři více než v předchozím roce.

„S takto vysokým počtem žáků jsme zpočátku nepočítali, ale ve spolupráci se školami se nám podařilo poměrně rychle reagovat a domluvit navýšení tříd ve vybraných školách. Máme tak zajištěné místo pro každého žáka ve spádové oblasti školy a nebylo proto nutné přejít k alternativním variantám řešení,“ doplňuje primátorka. Nejvíce dětí by mělo nastoupit do ZŠ Štefánikova, kam dorazilo 147 žádostí, naopak nejméně, celkem 24, jich bylo evidováno v ZŠ Malšova LhotaMěsto Hradec Králové zřizuje sedmnáct základních škol a jedenáct samostatných mateřských škol, z nichž deset má současně i mateřskou školu. Zbývajícími městskými školskými zařízeními jsou dvě základní umělecké školy a dům dětí a mládeže.

Královéhradeckénovinky.cz informovala Kateřina Rohlíčková, tisková mluvčí Magistrátu města Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:arch)Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano
transparent.gif transparent.gif
70%
Ne
transparent.gif transparent.gif
15%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
15%