Svátek má: Jarmil

Regiony

Velikost textu:

V Hradci Králové proběhla akce zaměřená na chodce a cyklisty

V Hradci Králové proběhla akce zaměřená na chodce a cyklisty

Ve čtvrtek ráno ráno v Hradci Králové v ulici V Lipkách proběhla preventivní akce s názvem "Bezpečně na stezce", která byla zaměřená na občany pohybující se na společné stezce pro chodce a cyklisty.

Bezpečně na stezce
14. září 2018 - 08:00

Policie ČR společně s Besipem prověřovala znalosti občanů ohledně dodržování pravidel silničního provozu, do kterých patří i pohyb na stezce. Akce byla preventivního charakteru, takže i když se někdo přestupku dopustil, nebyl za něj postihnut.

"Během dvou hodin jsme zastavili asi 30 lidí, kterým jsme kromě rad předali letáčky, reflexní předměty a cyklistům i nealko pivo, čímž jsme chtěli upozornit, že i cyklisté nesmí jezdit pod vlivem alkoholu. Většina lidí základní pravidla znala, ale někteří cyklisté tápali ohledně správného přejíždění silnic. Setkali jsem se také s velkou nepozorností dětí, kdy přecházeli vozovku s pohledem upřeným do mobilního telefonu," říká kontrolující policista.

Cizinec nerespektoval ani rozhodnutí Nejvyššího správního soudu

Upozornění pro cyklisty:

1.Cyklisté nesmí přechod pro chodce ani místo pro přecházení přejíždět, vždy musí jít pěšky a kolo vést vedle sebe, pokud možno při pravém okraji přechodu.

2. Pokud je na silnici vyznačen přejezd pro cyklisty, nesmí jedoucího cyklistu ostatní řidiči ohrozit. Přičemž stále platí, že před vjezdem na přejezd pro cyklisty nesmí cyklista přimět jiného řidiče k náhlé změně směru nebo rychlosti jízdy. Cyklista před vjetím na přejezd vždy musí dát přednost jedoucím vozidlům.

Kralovehradeckenovinky.cz informovala por. Bc. Iva Kormošová, tisková mluvčí Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:pčr)