Svátek má: Petr

Regiony

Velikost textu:

V Hradci Králové si zaměstnanci užili trhy chráněných dílen

V Hradci Králové si zaměstnanci užili trhy chráněných dílen

V Hradci Králové proběhly tradiční vánoční trhy chráněných dílen. Zaměstnanci Skupiny ČEZ utratili rekordních téměř 33 tisíc korun a pomohli tak pěti dílnám, které zaměstnávají postižené spoluobčany.

Vánoční trhy chráněných dílen
6. prosince 2022 - 08:00

Vánoční trhy, kde představují své výrobky chráněné dílny se na východě Čech v budově ČEZu konaly již několikátým rokem. Energetici svými nákupy podporují znevýhodněné občany pravidelně. Výrobky z chráněných dílen jsou oblíbeným dárkem pod stromeček. Zaměstnanci jednak pomohou dobré věci a zároveň vyřeší dárky svým blízkým.

Na letošní vánoční trhy přijelo 5 chráněných dílen. Na prodej byly nejen dárky s vánočními motivy, andělíčci, trpaslíci či vánoční svícny, ale i praktické věci jako látkové tašky či kuchyňské chňapky. Snad nejvíce se prodávaly sirupy a šťávy z rozmanitých bylin a ovoce.

Celkový výdělek dílen z prodeje ručně vytvořených vánočních ozdob, věnečků, stromečků, andělíčků, hraček, vánoční dekorace a oblíbených pamlsků, čokolád, sirupů a mnoha dalších úžasných drobnůstek dosáhl na východě Čech celkem nádherných  32 800 korun. Což je téměř o skoro 3 tisíce korun více než vloni.

V Hradci Králové výrobky svých klientů představily dílny, které zastřešuje ForImpact – klientům svých dílen tak rozdělí částku  6 400 korun, Život bez bariér z Nové Paky si vydělal 1 800 korun, chrudimská Šance pro tebe vydělala 1 400 korun, chráněná dílna Pro-charitu přivezla do Červeného Kostelce 9 200 korun a hradecká Daneta měla tržbu největší – 14 000 korun. Celkem zaměstnanci ČEZu pomohli dílnám krásnou částkou 32 800 korun.Celá akce má mezi zaměstnanci velký ohlas. Všechny stánky byly doslova obsypány lidmi po celý čas prodeje. Nejde jen o to, nakoupit dárky, ale především pomoci potřebným. A to se podařilo.

Kralovehradeckenovinky.cz informovala Šárka Lapáčková Beránková, mluvčí Skupiny ČEZ pro východní Čechy.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:čez)Myslíte si, že je u nás cenzura a dochází k omezování svobody projevu?

Ano
transparent.gif transparent.gif
79%
Ne
transparent.gif transparent.gif
11%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
10%