Svátek má: Bořek

Regiony

Velikost textu:

V Hradci opravují komunikace i během nouzového stavu

V Hradci opravují komunikace i během nouzového stavu

V současné době se Technické služby Hradec Králové věnují opravám tří chodníků, zálivu pro MHD a dvou mostů.

Ilustrační foto
2. dubna 2020 - 08:00

Opravuje se chodník v ulici ČSA, Bratří Štefanů a na Gočárově třídě, na novém zálivu pro MHD se pracuje v Divišově ulici. Od poloviny března je také uzavřena komunikace propojující ulici U Sokola a Maxe Malého v Plotištích nad Labem, probíhá zde totiž demolice dvou mostů přes potok Melounka a Malý Labský náhon a připravuje se výstavba nových. Celkem se jedná o opravy v hodnotě 15,5 milionu korun včetně DPH.

„Jde o plánované opravy, které jsou skutečně potřeba udělat. Možná právě díky sníženému provozu na těchto komunikacích a v jejich okolí, a to vzhledem k nouzovému stavu, by se mohly opravy teoreticky stihnout dříve,“ říká náměstkyně primátora Věra Pourová, do jejíž gesce spadají městské společnosti.

Od poloviny března se v Hradci Králové opravují tři chodníky na frekventovaných trasách. „Jedná se o chodníky v ulicích ČSA, Bratří Štefanů a na Gočárově třídě. Lidé budou muset po dobu rekonstrukcí využívat chodníky na protější straně, samozřejmě vchod do domů je umožněný. Předpokládáme, že stavební práce na těchto trasách budou ukončeny do poloviny června,“ doplňuje náměstkyně Pourová.

Již začátkem června by už ale mohla být dokončena právě probíhající oprava zastávkového zálivu v Divišově ulici.

Město Hradec Králové prodlužuje splatnost poplatků

Přibližně do poloviny srpna pak budou muset místní v Plotištích nad Labem počítat s objízdnou trasou kvůli demolici a výstavbě mostů přes potok Melounka a Malý Labský náhon. Uzavřena je účelová komunikace propojující ulici U sokola a Maxe Malého. Objízdná trasa je vedena ulicí Petra Jilemnického, Předměřickou a Kydlinovskou.

Kralovehradeckenovinky.cz informovala Kateřina Šmídová, tisková mluvčí Magistrátu města Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:arch)