Svátek má: Adolf

Regiony

Velikost textu:

V Jičíně se koná diskuse o podobě Odpočinkové zóny Cidlina

V Jičíně se koná diskuse o podobě Odpočinkové zóny Cidlina

Odpočinková zóna Cidlina v Jičíně - veřejná diskuse o její podobě, podklad pro krajinářsko-architektonickou soutěž.

Odpočinková zóna Cidlina
12. ledna 2019 - 08:00

Město Jičín pořádá veřejnou diskusi, která se uskuteční dne 17. ledna od 16 hodin v Biografu Český ráj v Jičíně. Půjde o Odpočinkovou zónu Cidlina.

Město Jičín vypisuje krajinářsko-architektonickou soutěž na návrh podoby této chystané odpočinkové zóny. Autor vítězného návrhu poté sestaví i projektovou dokumentaci. Zápis z veřejné diskuse se stane součástí zadávací dokumentace soutěže. Město Jičín ji pořádá, protože si přeje znát co nejvíce názorů místních obyvatel, jak by Odpočinková zóna Cidlina na Novém Městě měla vypadat a jaké prvky by měla obsahovat.


Výběrem budoucího zhotovitele získá představa o využití místa na Novém Městě konkrétnější podobu, která bude následně zpracována do projektové dokumentace. Na soutěž o návrh vypsalo nyní Ministerstvo pro místní rozvoj ČR dotační program, jehož cílem je dotování části nákladů na ceny a odměny. Zahájení projektu začíná schválením soutěžních podmínek Českou komorou architektů, jenž se předpokládá v lednu 2019, a končí podpisem smlouvy na zhotovení projektové dokumentace, kterou je nutné již pro samotnou realizaci Odpočinkové zóny mít nejdéle do konce roku 2019.

Královéhradeckénovinky.cz informoval Mgr. Jan Jireš, tiskový mluvčí MěÚ Jičín.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:arch.měú)