Svátek má: Petr

Regiony

Velikost textu:

V Jičíně se konala prezentace středních škol a zaměstnavatelů

V Jičíně se konala prezentace středních škol a zaměstnavatelů

Prezentace středních škol a zaměstnavatelů - první krok k volbě povolání a výběru střední školy.

Prezentace středních škol
22. října 2019 - 08:00

V pátek 18. října a v sobotu 19. října se v Masarykově divadle konal již pátý ročník Prezentace středních škol a zaměstnavatelů pořádaný Krajskou hospodářskou komorou Královéhradeckého kraje a Královéhradeckým krajem pod záštitou starosty města Jičína Jana Malého.


Letošní ročník nabídl také doprovodný program ve formě besedy pro rodiče na téma „Jak správně vybrat školu?“, která se uskuteční v pátek 18. října od 15 do 16 hodin a v sobotu 19. října od 9 do 10 hodin. Besedu pro rodiče připravilo Informační a poradenské středisko ÚP Jičín. Budu mechanikem, kadeřníkem, cestovatelem nebo lékařem? Odpověď na tuto otázku hledají jako každoročně všichni deváťáci a jejich rodiče.


„Naším cílem je představit na jednom místě komplexní nabídku vzdělávacích možností, ale rovněž příležitostí pro budoucí zaměstnání. Naší snahou je, aby prezentace byla co nejvíce přizpůsobena věku návštěvníků, zajímavá, poutavá a inspirativní. Mnoho vystavovatelů má připravenou interaktivní část, kde si děti mohou vyzkoušet praktické činnosti zaměřené na přiblížení jednotlivých oborů. Jako novinku připravujeme ve vybraných městech pro dopolední návštěvy školních skupin work -shopy spojené s komentovanou prohlídkou výstavy. Akce každoročně navštívilo více než 20 tisíc účastníků, věříme, že podobně tomu bude i letos,“ uvedl Radek Zelenka, ředitel Krajské Hospodářské komory Královéhradeckého kraje.

Informoval Městský úřad Jičín.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:měú)