Svátek má: Ivan

Regiony

Velikost textu:

V mapové aplikaci města je i interaktivní adresář sociálních služeb

V mapové aplikaci města je i interaktivní adresář sociálních služeb

Populární adresář sociálních a dalších souvisejících služeb, které město Hradec Králové dosud klientům poskytovalo pouze v tištěné a elektronické podobě brožury, je nyní součástí i mapové aplikace města.

Z mapové aplikace
16. září 2018 - 08:00

Nabízí dynamickou legendu a vyhledávání rozdělené podle cílových skupin, jako jsou senioři, osoby se zdravotním postižením, rodiny s dětmi nebo osoby v obtížných životních situacích.

Uživatelé nové digitální mapy mohou při hledání vhodného poskytovatele sociálních služeb a informacích o něm využít celou řadu praktických nástrojů této aplikace. Hlavním průvodcem je intuitivní vyhledávač, možná je také změna mapových vrstev s čísly popisnými nebo se zobrazením ortofotomapy. Klienti a jejich rodinní příslušníci jistě ocení i měření vzdáleností nebo tisk části mapy.

„Každý člověk se nejednou v životě octne v náhlé nebo delší čas trvající složité situaci. Je důležité řešit každou takovou zátěž co nejdříve. V dnešní době není důvod zůstat ani v té na první pohled neřešitelné situaci sám, je potřeba nebát se obrátit na příslušné odborníky. Tento adresář by měl sloužit k rychlému nalezení vhodné služby těm, kteří potřebují pomoci,“ říká náměstkyně primátora Anna Maclová, odpovědná za oblast sociálních věcí a dodává. „V sociálních službách v Hradci Králové pracují zkušení a ochotní lidé, stejně tak je možné se obrátit i přímo na odbor sociálních věcí a zdravotnictví magistrátu.“

Archeologové nalezli u Bona publica zbytky pravěkého osídlení

Digitální adresář sociálních služeb je umístěn na webových stránkách odboru sociálních věcí a zdravotnictví, brzy se stane také důležitou součástí připravovaného sociálního portálu města. Magistrát rovněž počítá i nadále s vydání aktuální tištěné verze adresáře pro klienty, kteří nemají možnost nebo zkušenost s využíváním moderních digitálních technologií.

Kralovehradeckenovinky.cz informoval Petr Vinklář, tiskový mluvčí Magistrátu města Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:arch.)