Svátek má: Jarmil

Regiony

Velikost textu:

V mrazivých dnech může alkohol i zabíjet

V mrazivých dnech může alkohol i zabíjet

Během uplynulého víkendu řešila královéhradecká městská policie několik osob, které to přehnaly s alkoholem. Vzhledem ke klimatickým podmínkám je velmi nebezpečné popíjet alkohol na ulici.

Ilustrační foto
22. ledna 2019 - 08:00

Lehce se může stát, že lidé, kteří pili přes „míru“, vlivem většího množství alkoholu, usnou a umrznou. Proto strážníci hradecké městské policie častěji kontrolují osoby bez domova i místa, o kterých vědí, že zde tito lidé přespávají. Není to však problém pouze této skupiny, obezřetní by měli být všichni.

První přeborník, ke kterému byla přivolána hlídka městské policie, ležel na okraji louky. Provedená dechová zkouška mu prokázala 5,04 promile alkoholu. Muž uvedl, že alkoholem zapil léky a necítí se moc dobře. Hlídka kontaktovala záchrannou službu, která na místo vyslala sanitu. Po prvotním vyšetření bylo rozhodnuto o jeho převozu do nemocnice. 

Další oznámení přijaté na lince 156 se týkalo starší ženy sedící na autobusové zastávce s lahví alkoholu v ruce. Seniorka byla tak opilá, že orientační vyšetření na přítomnost alkoholu vůbec nezvládla. K vystřízlivění byla převezena na protialkoholní záchytnou stanici. Zde si téměř pětaosmdesátiletou ženu vyzvedl manžel.


Na posledního z opilců byla upozorněna procházející hlídka městské policie. Ležel na lavičce, byl cítit alkoholem a pod okem měl tržnou krvácející ránu. Hlídka v něm poznala známého hradeckého bezdomovce. I ten přiznal, že léky zapil alkoholem. Poté se však zamotal, upadl a uhodil se do hlavy. Dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu také nezvládl. Vzhledem ke zranění, byla na místo přivolána záchranná služba. Po ošetření bylo rozhodnuto o jeho převozu na protialkoholní záchytnou stanici.

Nakonec byla městská policie upozorněna na muže, který sedl za volant pod vlivem alkoholu. Hlídka vyzvala řidiče k předložení dokladů potřebných k řízení motorového vozidla a dechové zkoušce. Ta prokázala 0,21 promile alkoholu. Muž byl předán k řešení Policii ČR.  

Policisté dopadli muže, který obíral seniory

V neděli, krátce po 22 -té hodině, byla městská police upozorněna na velmi hlučnou skupinku mladých lidí. Mládež se navzájem napadala, dělala kolem sebe nepořádek a dle sdělení oznamovatele poškozovala i zaparkovaná vozidla. Strážníci na místě zjistili 9 osob a z toho 7 mladších 18 -ti let. Dětem a mladistvým bylo mezi 11–17 lety a dechová zkouška jim prokázala od 0,42 do 1,16 promile alkoholu. Přítomní přiznali, že alkohol opatřil nejstarší z nich, dvacetiletý mladík. Strážníci s ním sepsali oznámení o přestupku, které bude řešit správní orgán města. Ostatní nezletilé si postupně převzali do péče rodiče a prarodiče. Dospělí byli poučeni, že událost bude postoupena na oddělení sociálně-právní ochrany dětí. U dvou přítomných dívek bylo navíc zjištěno, že jsou v pátrání Policie ČR.  

Královéhradeckénovinky.cz informovala Simona Pacltová z oddělení prevence kriminality Městské policie Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:arch.mp)