Svátek má: René

Regiony

Velikost textu:

V okolí Malého labského náhonu vzniknou protipovodňová opatření

V okolí Malého labského náhonu vzniknou protipovodňová opatření

V Hradci vznikne nová studie proveditelnosti protipovodňových opatření Malého labského náhonu.

Hradec Králové
12. září 2023 - 08:00

Aby došlo k jejich vybudování, musí město nejprve pořídit Studii proveditelnosti protipovodňových opatření MLN, a to navíc s podrobností dokumentace pro územní rozhodnutí (DÚR). Tyto podklady budou potřebné pro navazující stupně projektové dokumentace a díky nim by navíc mohlo být získání stavebního povolení o něco jednodušší. Radní na svém včerejším zasedání schválili společnost Šindlar, která má tento dokument pro město pořídit za více než 1,9 milionu korun bez DPH. Dokončen by měl být na přelomu let 2024/2025.

„Podařilo se nám vysoutěžit společnost, která má s podobnými projekty řadu zkušeností a odvádí dobré výsledky. Vzhledem k tomu, že výběrové řízení bylo úspěšné a vše zatím pokračuje podle plánu, můžeme i nadále počítat s možností čerpání dotace na tuto akci,“ uvádí náměstek primátorky pro oblast územního plánování Adam Záruba.

Vysoutěžený dodavatel začne po podepsání smlouvy s městem zpracovávat Studii proveditelnosti v intencích DÚR přírodě blízké protipovodňové ochrany území toku Malý labský náhon. „Vytvořením tohoto dokumentu nejen že získáme představu o tom, jak by mohla protipovodňová opatření vypadat, ale zároveň je to důležitý podklad pro navazující stupně projektové dokumentace. Výrazně nám to tedy pomůže při procesu získání stavebního povolení,“ doplňuje náměstek Záruba.

Studie proveditelnosti se pořizuje v návaznosti na dříve zpracovanou širší Studii protipovodňové ochrany povodí Malého labského náhonu z loňského roku, která byla projednána s Povodím Labe a důležitými orgány státní správy. „V tomto území se nachází řada dotčených subjektů, se kterými potřebujeme naše kroky koordinovat. Zároveň je třeba zohlednit také navrhovaný územní plán, aby vše bylo v souladu,“ dodává náměstek Záruba. Radnice plánuje, že by vybudování protipovodňových opatření Malého labského náhonu měla stihnout do roku 2027. Náklady na výstavbu již nyní město odhaduje na přibližně 100 milionů korun bez DPH.

Kralovehradeckenovinky.cz informovala Mgr. Kateřina Rohlíčková, tisková mluvčí Magistrátu města Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:arch)Souhlasíte a podporujete stávku odborářů?

Ano
transparent.gif transparent.gif
21%
Ne
transparent.gif transparent.gif
9%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
70%