Svátek má: Jitka

Regiony

Velikost textu:

V pondělí začíná akce Daruj krev s Dopravním podnikem

V pondělí začíná akce Daruj krev s Dopravním podnikem

V pondělí 22. listopadu 2021 začíná akce Daruj krev s Dopravním podnikem města Hradce Králové, a.s., která má za cíl získat nové dárce krve pro Transfuzní oddělení Fakultní nemocnice Hradec Králové. Prvodárci se mohou do této akce zapojit až do pátku 26. listopadu.

Ilustrační foto
20. listopadu 2021 - 08:00

„Získávání dostatečného počtu nových dárců krve je potřebné, abychom dokázali zajistit dostatek transfuzních přípravků pro pacienty naší nemocnice. Část dlouholetých dárců krve končí s dárcovstvím kvůli vysokému věku či nevyhovujícímu zdravotnímu stavu,“ uvedl primář Transfuzního oddělení FN HK MUDr. Vít Řeháček.

Dopravní podnik města Hradce Králové, a.s. propaguje akci na reklamních plochách ve vozech MHD a na terminálu hromadné dopravy, pro prvodárce budou připraveny drobné dárky. „Podpora darování krve je nesmírně důležitá a jsme rádi, že jsme nábor nových dárců pro Transfuzní oddělení FN HK mohli tímto způsobem podpořit,“ řekl předseda představenstva Dopravního podniku města Hradce Králové, a.s. Zdeněk Abraham.Prvodárci mohou v týdnu 22. až 26 listopadu přicházet na Transfuzní oddělení FN HK bez objednání každý den od 8:00 do 11:00 hodin, ve středu také od 14:00 do 16:00 hodin. Před odběrem je čeká lékařské vyšetření zdravotního stavu. Podrobnější informace o darování krve je možné najít na www.fnhk.cz/transf

Kralovehradeckenoviny.cz informoval Bc. Jakub Sochor, mluvčí Fakultní nemocnice Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenoviny.cz foto:arch.fnhk)