Svátek má: Gita

Regiony

Velikost textu:

V Sukových sadech zvýší bezpečnost nové kamery

V Sukových sadech zvýší bezpečnost nové kamery

V Hradci Králové funguje již 23 let městský kamerový systém, který přispívá ke zvýšení bezpečnosti na veřejných prostranstvích města.

Hradec Králové
18. srpna 2022 - 08:30

Kamery jsou již rozmístěny na většině míst, kde dochází k vyšší  koncentraci osob. Tato místa nyní doplní také Sukovy sady u Gočárovy třídy, kamery by sem měly být instalovány do konce listopadu.

„Kamery na veřejných prostranstvích jsou nezbytným prvkem moderní doby. Díky nim může městská policie rychleji reagovat na vznik neočekávané situace, ať už se jedná o případy ohrožení osob, majetku či narušení veřejného pořádku. Právě pokrytí kamerovým systémem na takto významném veřejném prostranství jako jsou Sukovy sady proto považujeme spolu s městskou policií za velmi vhodné. Záměr nám také podpořila komise místní samosprávy Pražské Předměstí,“ uvádí primátor města Alexandr Hrabálek.Pořízení nových kamer do Sukových sadů na svém včerejším zasedání schválili radní města, na jejich pořízení je připraveno 480 tisíc korun. Instalovány by sem měly být nejpozději do konce listopadu. Nákup kamer plánuje město z velké části financovat prostřednictvím dotace z Ministerstva vnitra České republiky v rámci projektů prevence kriminality.

Kralovehradeckenovinky.cz informovala Kateřina Rohlíčková, tisková mluvčí Magistrátu města Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:mmhk)Souhlasíte s tím, že Česká republika podepsala obrannou smlouvu s USA?

Ano
transparent.gif transparent.gif
13%
Ne
transparent.gif transparent.gif
33%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
54%