Svátek má: Kvido

Regiony

Velikost textu:

Valentýnské darování krve v trutnovské nemocnici

Valentýnské darování krve v trutnovské nemocnici

Všichni dárci, kteří se rozhodnou 14. 2. či 15. 2. darovat krev či krevní plazmu v Trutnově se mohou těšit na netradiční občerstvení po odběru.

Oblastní nemocnice Trutnov
7. února 2023 - 08:00

Život je oslavou lásky. Láska je podstatou života. Podpořte život darováním krve. Zatímco v kalendáři je pro valentýnský svátek vyhrazen pouze jeden den v roce, na transfúzním oddělení trutnovské nemocnice bude letošní Valentýn dvoudenní. Prakticky to znamená, že pro všechny dárce, kteří v úterý 14. nebo ve středu 15. února přijdou darovat krev či krevní plazmu, bude připraveno slavnostnější občerstvení. Všichni příchozí dárci se mohou těšit na skvělé řízky připravené v kuchyni Oblastní nemocnice Trutnov.  

„Svátek sv. Valentýna není jen svátkem všech zamilovaných, ale i oslavou přátelství, lásky a partnerských vztahů. Darujte společně krev ve dvojici, anebo přijďte a zapojte se do dárcovství krve sami. Pomůžete tím zachránit život zraněným a nemocným, na které doma také někdo čeká,“ říká primář transfúzního a hematologického oddělení, MUDr. Josef Kunčar a dodává: „A protože se říká, že "láska prochází žaludkem, chystáme pro naše dárce odměnu v podobě nadstandartního občerstvení.“

Usměvavý tým dárcovského úseku trutnovské nemocnice s radostí uvítá nové i již registrované dárce. Dárcem krve se může stát každý občan ČR ve věku 18-60 let. Nezbytnou podmínkou je hmotnost nad 50 let a dobrý zdravotní stav.

Za každé bezplatné darování krve si mohou dárci v daňovém přiznání odečíst 3 000 Kč ze základu daně. Pokud jsou zaměstnaní, mají zároveň nárok na pracovní volno v den odběru s plnou náhradou mzdy.TRANSFÚZNÍ ODDĚLENÍ TRUTNOVSKÉ NEMOCNICE Slezská 166, Trutnov:

Úterý 14. 2. 2023 6:30 – 9:30 odběr krve (prvodárci i registrovaní)
         6:30 – 12:00 odběr plazmy (pouze registrovaní dárci)

Středa 15. 2. 2023 6:30 – 12:00 odběr plazmy (pouze registrovaní dárci)

Kralovehradeckenovinky.cz informovala Lucie Chytilová, tisková mluvčí Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje a.s.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto.arch.nem)Souhlasíte s vyjádřením olympionika Davida Svobody, že politika do sportu nepatří?

Ano
transparent.gif transparent.gif
68%
Ne
transparent.gif transparent.gif
14%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
18%