Svátek má: Vendelín

Regiony

Velikost textu:

Vánoční Jičín opět prozáří světelné dekorace

Vánoční Jičín opět prozáří světelné dekorace

Čas adventní a vánoční v Jičíně stejně jako v předchozích dvou letech připomenou světelné dekory.

Vánoční Jičín
16. listopadu 2017 - 08:00

Svítící 3D skulptury zkrášlí zejména zámecký park a Žižkovo náměstí. Město Jičín tím reaguje na pozitivní ohlasy ze strany občanů. Dekorace si pronajme od společnosti BON JOUR ILLUMINATION za 319 985 Kč a dále dokoupí náhradu za zcizené a poškozené komponenty za 33 000 Kč.

Původní předpoklad nákladů byl zhruba o sedmdesát tisíc korun vyšší. Náklady město uhradí formou navýšení provozního příspěvku Technickým službám města Jičína, které vánoční instalace budou spravovat.


Kromě tradičního rozsvícení vánočního stromu na Valdštejnově náměstí, které na neděli 3. prosince chystají Kulturní zařízení města Jičína, se všichni mohou těšit na adventní městečko. Či, lépe řečeno, adventní uličku. Připraví ji jičínská firma M. P. AGENCY s.r.o s podporou města Jičína. Vznikne v prostoru mezi Valdštejnským zámkem a kostelem sv. Jakuba Většího a v horním úseku zámeckého parku.

Během druhého (8. – 10. prosince) a třetího (15. – 17. prosince) adventního víkendu městečko bude lákat k navštívení a navodí pravou (před)vánoční náladu. Budou zde trhy, dílničky, ale i hudební a divadelní vystoupení. Zvláštní program se dále chystá na 5. prosince, kdy dojde na čertovskou show a na příchod sv. Mikuláše.

Kralovehradeckenovinky.cz informoval Mgr. Jan Jireš, tiskový mluvčí Městského úřadu Jičín.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:arch)