Svátek má: Jan

Regiony

Velikost textu:

Vánoční trhy pro chráněné dílny proběhly v Hradci Králové

Vánoční trhy pro chráněné dílny proběhly v Hradci Králové

Tradiční vánoční trhy proběhly v Hradci Králové. Výrobky chráněných dílen jsou rok od roku oblíbenějším dárkem pod stromeček.

Vánoční trhy
14. prosince 2018 - 08:00

Své o tom ví zaměstnanci Skupiny ČEZ, kteří v hradecké centrále nakupovali ve středu 12. prosince od pěti chráněných dílen. Výdělek dílen z prodeje ručně vytvořených vánočních ozdob, věnečků, hraček, vánoční dekorace a oblíbených pamlsků, brambůrek, kávy a čaje a mnoha dalších úžasných drobnůstek dosáhl v Hradci Králové nádherných  16 tisíc tři sta korun.

Chráněná dílna Léthó přivezla dekorativní výrobky v podobě  věnců, prostírání, chňapek, polštářků, taštiček a papírových obalů. Celkem si vydělala téměř 2 000 Kč. Vánoční dekorace, andílky či sněhuláky si zaměstnanci Skupiny ČEZ mohli zakoupit od chrudimské Chráněné dílny J J. Pestalozziho. Ta si za celý den vydělala šest a půl tisíce korun. Společnost Arcadia, která zde prodávala výrobky čtyř chráněných dílen – čaje, utopence, nakládané hermelíny, brambůrky a další dobroty pro chráněné dílny přiveze  sedm tisíc osm set korun.


Celá akce má mezi hradeckými zaměstnanci velký ohlas. Oba stánky byly doslova obsypány lidmi po celý čas prodeje. O nákupy tradičních výrobků přímo od zdravotně postižených klientů chráněných dílen je mezi energetiky rok od roku větší zájem. Navíc někteří už kalkulují s trhy jako se zdrojem vánočních dárků.

Královéhradeckénovinky.cz informovala Mgr. Šárka Lapáčková Beránková, regionální manažer komunikace a tiskový mluvčí ČEZ, a. s. Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:čez.)