Svátek má: Jonáš

Regiony

Velikost textu:

Ve středu 8. září začíná festival Jičín – město pohádky

Ve středu 8. září začíná festival Jičín – město pohádky

Hlavní program pohádkového festivalu se uskuteční v zámeckém parku.

Ilustrační foto
7. září 2021 - 08:00

Ve středu 8. září začíná festival Jičín – město pohádky, který potrvá do neděle 12. září. Hlavní program začne 9. září tradičním pohádkovým průvodem a bude pokračovat v pátek a v sobotu koncerty a divadly v zámeckém parku. Motivem tentokrát bude „Oslava 30. narozenin aneb čas plyne jako voda“. Je to vskutku tak, festival Jičín – město pohádky oslaví své třicáté výročí. V letošním roce bude ze známých důvodů skromnější.

Festival budou provázet koncerty, divadlo, promítání pro školy, dílničky a dětské herny v centru města. Hlavní pódium bude tentokrát v zámeckém parku. Na náměstí bude pískoviště, kostkoviště a další herní prvky určené pro nejmenší. Symbolické vstupné na celý festival bude 50 Kč za dítě a 100 Kč za dospělého. Vstupenka bude platná na všechny dny. Vstupné pokryje zvýšené náklady spojené s prevencí pro onemocnění covid-19. Příchozí bude muset prokázat bezinfekčnost. V prostoru u kostela sv. Jakuba a nedaleko ZŠ 17. listopadu bude k dispozici antigenní testování.

Lavička Václava Havla v Jičíně bude v Zámeckém parku

V minulém roce se festival nekonal z důvodu epidemické vlny. Organizátoři proto posunuli oslavu 30. výročí. Pořadatelem festivalu po dramaturgické stránce je jako vždy Nadační fond Jičín – město pohádky. Město Jičín je spolupořadatelem.
Královéhradeckénovinky.cz informoval Mgr. Jan Jireš, tiskový mluvčí, MěÚ Jičín.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:měú.)