Svátek má: Valdemar

Regiony

Velikost textu:

Vedení hradecké radnice má v plánu postavit fotbalový stadion

Vedení hradecké radnice má v plánu postavit fotbalový stadion

Nové vedení hradecké radnice má v plánu postavit fotbalový stadion či investovat do školských budov.

Ilustrační foto
11. ledna 2019 - 08:00

Mezi hlavní priority nové koalice, která povede Hradec Králové v tomto volebním období, patří stavba fotbalového stadionu, rekonstrukce Velkého náměstí či příprava další etapy revitalizace Benešovy třídy. Pokračovat by měly investice do školských zařízení v majetku města, navýšení výdajů se plánují v oblastech sociálních služeb a životního prostředí. Své cíle pro následující roky dnes představilo vedení města, které vzešlo z loňských komunálních voleb.

„Na základních bodech spolupráce jsme se s koaličními partnery shodli již v průběhu povolebního vyjednávání. Toto programové prohlášení, se kterým městská rada předstoupí před zastupitelstvo příští týden, je již konkrétním plánem a představou, kam chceme naše město v následujících letech směřovat,“ říká primátor Hradce Králové Alexandr Hrabálek.

Strategický dokument vedení města obsahuje jeho hlavní cíle pro toto volební období v zásadních oblastech a kompetencích. Mezi investiční a rozvojové projekty patří stavba fotbalového stadionu, rekonstrukce Velkého náměstí, severních teras či příprava dalších etap revitalizace Benešovy třídy. Důležitou součástí priorit nového vedení města bude školství, kde vedle údržby a investic do budov a zařízení chce radnice podpořit i aktivity v oblasti celoživotního vzdělávání pedagogů či rozšíření nabídky alternativních a moderních forem školní i předškolní výchovy.

„Do jisté míry jde o poměrně ambiciózní plán, který ale nepředstavuje nijak zásadní změnu dosavadního kurzu rozvoje města, spíše jeho nastartování a posun. Jde nám především o smysluplné a efektivní využívání financí, které máme v rozpočtu, rychlejší přípravu projektů a jejich dotažení do konce,“ dodává primátor Hrabálek.


V loňských volbách, ve kterých zvítězilo hnutí ANO 2011 před Hradeckým demokratickým klubem a Občanskou demokratickou stranou, byli do hradeckého zastupitelstva dále zvoleni zástupci Pirátské strany, uskupení Změna pro Hradec a Zelení, Koalice pro Hradec a Komunistická strana Čech a Moravy. Koalici, která město povede v období 2018 - 2022, tvoří ANO 2011, ODS a Změna pro Hradec společně se stranou Zelených.

Kralovehradeckenovinky.cz informoval Petr Vinklář, tiskový mluvčí Magistrátu města Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:arch.fc hk)