Svátek má: Sabina

Regiony

Velikost textu:

Virtuální realita na Střezině. Žákům pomáhá ve výuce

Virtuální realita na Střezině. Žákům pomáhá ve výuce

Jako první základní umělecká škola v republice využívá ZUŠ Střezina ve výuce studio virtuální reality.

Virtuální realita v ZUŠ Střezina
7. ledna 2018 - 08:00

Posprejovat autobus nebo pokreslit zeď, dům, prázdný prostor zkrátka cokoliv.  To by s sebou v normálním světě neslo potíže. Ne však v tom virtuálním. V tom je naopak povoleno o mnoho více. Své o tom vědí žáci výtvarného oboru na ZUŠ Střezina v Hradci Králové. Jako první základní umělecká škola v republice využívá ve výuce studio virtuální reality. Přirozeně tak doplňuje další vybavení školy jako je počítačová učebna nebo 3D tiskárna.

„Právě s žáky zkoušíme posprejovat autobus. Je to fajn, rozvíjí to v nich fantazii a zároveň se seznámí s moderní technologií.  A navíc je to hodně baví,“ pochvaluje si Jan Slavíček, učitel výtvarného oboru – počítačová grafika.

K virtuální realitě se postupně dostanou všichni žáci výtvarného oboru. Podle věku i zaměření mohou vyzkoušet různé hry. Mohou se procházet galeriemi, ale i sami něco vytvářet. To je pro ně asi nejvíce zajímavé.


„Uvidíme, kudy se tento neustále rozvíjející se obor bude ubírat. Rádi zkoušíme nové věci a chceme jít s dobou. Myslím, že virtuální realita je příjemným zpestřením hodin a zároveň žáci vědomosti využijí ve svém budoucím  profesním životě,“ dodává ředitel školy Karel Šust.

Kralovehradeckenovinky.cz informovala Jitka Hodasová, tajemnice uměleckého provozu ZUŠ Střezina, Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:zuš)