Svátek má: Běla

Regiony

Velikost textu:

Vyšetřování pádu nákladní lanovky kriminalisté ukončili

Vyšetřování pádu nákladní lanovky kriminalisté ukončili

Trutnovští kriminalisté ukončili vyšetřování pádu nákladní lanovky ve Špindlerově Mlýně, ke kterému došlo 29.11.2013 a kdy byly vážně zraněny dvě děti a jedna žena a na následky zranění na místě bohužel zemřel i otec zraněných dětí.

Ilustrační foto
30.leden 2016 - 10:00

Kompletní spisový materiál zaslal vyšetřovatel dozorujícímu státnímu zástupci s návrhem na podání obžaloby pro spáchání přečinu usmrcení z nedbalosti a těžké ublížení na zdraví z nedbalosti, kterého se měl podle  závěrů vyšetřovatelů dopustit 45 letý provozovatel a strojník nákladní lanovky.

Součástí velmi důkladného a náročného vyšetřování byly i znalecké posudky, které také jednoznačně prokázaly, že obviněný muž v rozporu s provozními podmínkami pro provoz lanového zařízení nedostatečně kontroloval a spravoval jeho technický stav, zejména stav a opotřebení lan a o kontrolách nevedl žádnou evidenci do deníku kontrol.


Dále se dle závěrů kriminalistů věrohodně nepřesvědčil, zda se v přepravní kleci nenacházejí kromě zavazadel i osoby, jejichž přeprava byla v zásadách bezpečnosti práce v projektu stavby nákladní lanovky výslovně zakázána.

V případě prokázání viny hrozí obviněnému muži až 6 leté vězení. Vyšetřovatel již na začátku roku 2015 muže obvinil ze spáchání trestného činu těžké ublížení na zdraví z nedbalosti matku zraněných nezletilých dětí.

Kralovehradeckenovinky.cz informovala mjr. Mgr. Ivana Ježková, Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje.

(jv,Kralovehradeckenovinky.czfoto:arch)