Svátek má: Antonín

Regiony

Velikost textu:

Výsledky testovaných zaměstnanců magistrátu jsou negativní

Výsledky testovaných zaměstnanců magistrátu jsou negativní

Během uplynulého týdne byla investičnímu náměstkovi Jiřímu Bláhovi a dalším pěti zaměstnancům hradeckého magistrátu Krajskou hygienickou stranicí Královéhradeckého kraje nařízena karanténa.

Magistrát
2. srpna 2020 - 08:00

Jelikož se v nedávné době setkali s osobou, u níž byl později zjištěn pozitivní výsledek na covid-19, byly všem provedeny testy a jejich výsledky jsou negativní. Magistrát stále zůstává v provozu bez omezení.


„Všichni nastoupili do karantény bezprostředně poté, co byli informování krajskou hygienickou stanicí a hned druhý den absolvovali testy. Jejich výsledky jsou naštěstí negativní. V karanténě ale budou muset ještě zůstat zhruba do konce příštího týdne, kdy budou také provedeny druhé testy. Pokud i ty budou v pořádku, budou se moci vrátit do práce,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek.Pracoviště náměstka a dalších pěti zaměstnanců byla vydesinfikována a zaměstnancům magistrátu bylo doporučeno dbát na dodržování hygienických návyků ve zvýšené míře. „Z hlediska dalších případných opatření je rozhodující stanovisko Krajské hygienické stanice, kterým se magistrát města bude řídit. Provoz ale v tuto chvíli zůstává neomezen,“ potvrzuje tajemnice magistrátu města Markéta Bartušová.

Všechna pracoviště fungují dle standardní otevírací doby.

Kralovehradeckenovinky.cz informovala Kateřina Šmídová, tisková mluvčí Magistrátu města Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:mmhk)