Svátek má: Jindřich

Regiony

Velikost textu:

Z nemocnice byly odcizeny bronchoskopy za více než 5 milionů

Z nemocnice byly odcizeny bronchoskopy za více než 5 milionů

Kriminalisté Odboru obecné kriminality SKPV Krajského ředitelství policie vyšetřují od tohoto víkendu trestný čin krádeže vloupáním, ke kterému došlo ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové a za který hrozí pachateli trest odnětí svobody v délce trvání pěti až deseti let. 

prof. MUDr. Vladimír Palička, CSc., dr. h. c., ředitel FN Hradec Králové
17. dubna 2019 - 08:00

V sobotu 13. 4. 2019 ve večerních hodinách vnikl dosud neznámý pachatel (nebo pachatelé) násilím do vyšetřovacího sálu Plicní kliniky,  kde z uzamčené skříně odcizil pět kusů speciálních vyšetřovacích video bronchoskopů, včetně dalšího doplňkového vybavení. Celková škoda je v tuto chvíli vyčíslena na částku převyšující 5 milionů korun.

Vzhledem k tomu, že je vyšetřování na začátku, a také proto, aby nebyl zmařen průběh vyšetřování, nebudeme nyní sdělovat žádné další konkrétnější informace.

Kralovehradeckenovinky.cz informovala plk. Mgr. Ivana Ježková, ředitelka kanceláře ředitele Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje.„Podařilo se zajistit zapůjčení potřebných přístrojů, abychom mohli i nadále poskytovat co nejlepší péči pro pacienty za použití té nejmodernější techniky,“ řekl primář Plicní kliniky FN HK MUDr. Vratislav Sedlák Ph.D.

Přístroje má Fakultní nemocnice Hradec Králové zapůjčené od dodavatelů techniky, pomoc bezprostředně nabídla i Fakultní nemocnice Olomouc a Thomayerova nemocnice v Praze.

„Velmi si vážíme solidarity kolegů a děkujeme jim za jejich nabídku, kterou jsme v tuto chvíli nemuseli využít,“ řekl přednosta Plicní kliniky FN HK doc. MUDr. Vladimír Koblížek, Ph.D.

Fakultní nemocnice Hradec Králové v souvislosti s krádeží reviduje všechna bezpečnostní opatření na všech svých pracovištích, aby zamezila podobným případům. „Je zcela nepochopitelné, že se pachatelé neštítí ukrást vysoce specializované lékařské přístroje, což by v krajním případě mohlo vést až k ohrožení zdraví pacientů včetně malých dětí,“ řekl ředitel Fakultní nemocnice Hradec Králové prof. MUDr. Vladimír Palička, CSc., dr. h. c.

Kralovehradeckenovinky.cz informoval Jakub Sochor, tiskový mluvčí Fakultní nemocnice v Hradci Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:fnhk)