Svátek má: Magdaléna

Regiony

Velikost textu:

Z obavy o život mužů přelézali strážníci balkóny

Z obavy o život mužů přelézali strážníci balkóny

V pondělí ve večerních hodinách přijala královéhradecká městská policie oznámení, ve kterých lidé vyjadřovali obavu o život a zdraví dvou mužů. Několik dní je nikdo neviděl vycházet z bytu a neozývali se ani svým příbuzným.

Ilustrační foto
2. srpna 2017 - 08:00

V prvním případě postrádala starší žena svého manžela. Ten se jí již od pátku neozýval, nebral telefon a na domluvený oběd také nedorazil. Protože nebydlí ve společné domácnosti, šla ho navštívit. Na zvonění nikdo nereagoval, ale všimla si, že jsou otevřené balkónové dveře a chybí jízdní kolo. Ani syn, kterého strážníci informovali, o otci nevěděl. Protože se jednalo o byt v prvním patře, hlídka se dostala na balkón pomocí žebříku. Vstoupili do bytu, ale nikoho uvnitř nenašli. Operační důstojník proto kontaktoval Policii ČR s dotazem, zda nemají hlášenu nehodu cyklisty. Policisté sdělili, že muž je po úrazu hospitalizován v nemocnici.


Při druhé události měli o svého souseda starost obyvatelé panelového domu. Uvedli, že jeho pes celý den běhá po chodbě, kňučí u dveří a chce se dostat domů. Protože na zvonění a bouchání nikdo nereaguje, mají obavu o jeho zdraví. Strážníci kontaktovali nemocnici, zda muž není hospitalizován, a protože nebyl, přelezli od sousedů na jeho balkón. Zaklepali na okno a zasvítili baterkou dovnitř. V bytě se náhle rozsvítilo a ke strážníkům přistoupil muž, s dotazem, co se děje. Hlídka mu objasnila celou situaci. Překvapený muž vysvětlil, že tvrdě usnul a vůbec nevěděl, že mu chybí pes. Všem se moc omluvil a poděkoval sousedům i hlídce za starost.   

Kralovehradeckenovinky.cz informovala Eva Kněžourová, tisková mluvčí Městské policie Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:arch.mp)