Svátek má: Tamara

Regiony

Velikost textu:

Z policejního zápisníku Městské policie Hradec Králové

Z policejního zápisníku Městské policie Hradec Králové

Rány, zvuk rozbíjeného nábytku a řinkot skla se ozýval v neděli dopoledne z jednoho bytu na Moravském Předměstí.

„Robocopové, nikdy!“
24. září 2019 - 08:00

Oznamovatelka uvedla, že došlo i k vykopnutí domovních dveří u bytu, ze kterého se hluk ozývá. Téměř ve stejnou chvíli přijal operační důstojník další hovor, kdy volající uvedl, že jeho přítelkyni ohrožoval syn, který se léčí s duševní nemocí, a protože se ho bála, utekla k němu do bezpečí. Syn při své nemoci může ublížit sobě i okolí. Bylo dohodnuto, že na hlídku počkají před bytem a pustí ji dovnitř. Za dveřmi bytu strážníci zjistili značný nepořádek z rozbitého vybavení.

Na zavolání vyšel ze zdemolovaného pokoje mladý muž s dlouhou dřevěnou násadou v ruce. Neustále přitom volal: „Robocopové, nikdy!“ Choval se agresivně, násadu odmítl odhodit a opakovaně se s ní snažil strážníky zasáhnout. Vzhledem k stupňujícím se útokům, musely být použity donucovací prostředky. Strážníci muže svedli na zem a nasadili mu pouta. Na místo byla přivolána záchranná služba. Muž byl velmi neklidný a stále se snažil vymanit ze sevření.  Uklidnil se až po aplikaci zklidňující injekce. Vzhledem k jeho agresivitě doprovodili strážníci zdravotníky do nemocnice, kde muž podstoupil další vyšetření.   

Ořechy mohly stát muže život. Operační důstojník přijal v neděli odpoledne žádost o vyslání hlídky. Volající uvedl, že se v malém rybníčku, v okrajové části města, nachází starší muž, který není schopný vlastními silami se dostat ven z vody. Před příjezdem hlídky již seniorovi pomáhal cyklista, který zaslechl volání o pomoc. Strážníci mu ho pomohli vytáhnout na břeh. Zachránce uvedl, že muž měl hlavu i chvíli pod vodou. Senior byl při vědomí, s hlídkou komunikoval a měl jen drobné oděrky na hlavě. Uvedl, že do vody spadl, když se snažil trhat vlašské ořechy rostoucí na břehu. Zamotala se mu hlava a on se skulil do rybníčku. Strážníci ho zabalili do deky a na místo přivolali záchrannou službu. Po vyšetření záchranáři zkonstatovali, že měl štěstí, je v pořádku a může jít domů. Strážníci seniora doprovodili do místa bydliště a předali ho rodině.

Městská policie děkuji všímavému cyklistovi, který před příjezdem hlídky pomohl muži z vody.  I další poděkování patří dvojici, která si uprostřed areálu nemocnice všimla vystresovaného a dezorientovaného seniora. Ihned informovali městskou policii a počkali s ním až do příjezdu hlídky. Strážníci zjistili, že si starší muž popletl dny v týdnu. Do nemocnice si přijel vyzvednout léky, ale teď, protože je víkend, a nejezdí autobus na který je zvyklý, neví, jak se dostane domů. Hlídce se podařilo získat telefonní kontakt na syna. Seznámili ho s událostí a požádali, aby si pro tatínka přijel. Ten však sdělil, že se momentálně nachází mimo Hradec Králové. Hlídka proto rozhodla, že seniora, vzhledem k věku a snížené mobilitě, převeze do místa bydliště sama. Strážníci ho doprovodili do bytu, kde jim muž s velikou úlevou poděkoval

Královéhradeckénovinky.cz informovala Eva Kněžourová,vedoucí oddělení prevence kriminality, tisková mluvčí, Městská policie Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:mphradeckralove)