Svátek má: Vendelín

Regiony

Velikost textu:

Za podvod ženě hrozí trest odnětí svobody od 1 roku do 5 let

Za podvod ženě hrozí trest odnětí svobody od 1 roku do 5 let

Vyšetřovatel ukončil návrhem na podání obžaloby případ trestného činu podvodu, kterého se měla dopustit 43letá žena z Chlumecka. Jelikož způsobila škodu větší - téměř 140 tisíc korun, hrozí ji trest odnětí svobody od 1 roku do 5 let.

Ilustrační foto
3. prosince 2017 - 08:00

Obviněná žena od října 2014 do října 2015 uzavřela celkem 17 smluv za účelem čerpání finančních prostředků, kdy při jejich sjednávání úmyslně nepravdivě uvedla, respektive zamlčela údaje o svých předchozích finančních závazcích - splátky již dříve poskytnutých půjček a úvěrů. Smlouvy uzavírala, ačkoliv si musela být vědoma toho, že vzhledem ke svým finančním závazkům a s ohledem na finanční situaci nebude schopna půjčky splácet. Žena si sjednávala půjčky i přes internet a používala je na splacení části předchozích půjček. Došla až tak daleko, že příjem, který měla, používala na zaplacení poplatku za odklad splátek místo samotného splácení. Když její plat postihly tři exekuce, dostala se do finanční krize, která ji v únoru 2016 dohnala k podání návrhu na oddlužení.

Žena se k trestné činnosti doznává a v současné chvíli si sehnala lépe placenou práci, což ji umožňuje insolvenci hradit vyššími splátkami.


Královéhradeckénovinky.cz informovala por. Iva Kormošová, tisková mluvčí KŘP Královéhradeckého kraje.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:arch.)