Svátek má: Sabina

Regiony

Velikost textu:

Za sněhem odveze Hradečáky skibus

Za sněhem odveze Hradečáky skibus

Také letos mohou milovníci lyžování jezdit z Hradce Králové přímo do areálu v Deštném v Orlických horách skibusem dopravního podniku. Pro držitele městské karty bude cena jízdného zvýhodněná zhruba o dvacet procent.

Ilustrační foto
8. ledna 2018 - 08:00

Další slevu dostanou cestující na skipasy v lyžařském areálu. Podle sněhových podmínek provoz linky  potrvá až do neděle 25. března.

V tomto období pojede skibus každý víkend, o pololetních prázdninách v pátek 2. února a poté ještě v době jarních prázdnin okresu Hradec Králové 19. až 25. února. Hlavní sezona skicentra je od 24. prosince do 19. března.

Skibus je přímou linkou a po trase do lyžařského centra Deštné v Orlických horách nikde jinde nezastavuje. „Jízdné bude možné platit jak v hotovosti, tak městskou kartou, přičemž bude i letos úhrada městskou kartou zvýhodněná. Lyže odveze autobus zdarma,“ říká vedoucí marketingu dopravního podniku František Meduna.

„Po příjezdu v 9 hodin na parkoviště přímo pod sjezdovkou v Deštném si cestující mohou ponechat svoje zavazadla ve voze. Po dohodě s řidičem je možné si ve skibusu v průběhu dne také odpočinout či vyměnit věci,“ dodává František Meduna. Na zpáteční cestu skibus vyrazí v 16.15 hodin.


Při předložení jízdenky ze skibusu poskytuje Skicentrum Deštné 10% slevu z celodenní jízdenky a čtyřhodinové jízdenky.

V případě neodpovídajících sněhových podmínek, kdy nebude skibus vyjíždět, bude vždy informace zveřejněna v aktualitách na www.dpmhk.cz, nebo si je možné pro aktuální ověření provozu zavolat v pracovní dny od 7 do 15 hodin na telefon 495 089 258.

Autobusy a označníky zastávek jsou označeny nápisem SKIBUS. Kralovehradeckenovinky.cz informoval mluvčí magistrátu v Hradci Králové Petr Vinklář.
 
(jv, kralovehradeckenovinky.cz, foto: arch.)