Svátek má: Petr

Regiony

Velikost textu:

Začala modernizace základní školy Úprkova v Hradci Králové

Začala modernizace základní školy Úprkova v Hradci Králové

V uplynulém týdnu byla zahájena rozsáhlá rekonstrukce základní školy Úprkova v Hradci Králové.

Modernizace základní školy Úprkova
13. srpna 2022 - 08:00

Během následujících jedenácti měsíců stavbaři vybudují nástavbu jednoho podlaží pro rozšíření výukových prostor u jedné z budov školy, přistaví výtah pro zajištění bezbariérového vstupu a instalují také intenzivní zelenou střechu. Žáci, kteří v minulém školním roce navštěvovali tuto budovu, se od září přesouvají do prostor bývalé školy v Lipkách. Nástavba a modernizace budovy ZŠ Úprkova město vyjde na přibližně 55,9 milionu korun bez DPH.

„Abychom mohli našim školákům poskytovat kvalitní formu vzdělávání, je třeba jim k tomu zajistit také příjemné prostředí. Kromě standardních prací v rámci rekonstrukce budovy, jako je zateplení nebo elektroinstalace, se žáci budou moci těšit na nové prostory ve druhém patře nebo na zelenou střechu o ploše 400 metrů čtverečních,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek.

Stavební práce v budově byly zahájeny v uplynulém týdnu. Dojde k úpravě stávajících prostor v přízemí a prvním patře budovy, která bude rozšířená o druhé patro. Učebny se nově a moderně vybaví. „Jednou ze standardních změn v rámci modernizace hradeckých škol je zajištění bezbariérového přístupu do budovy. Ani základní škola Úprkova nebude výjimkou a stane se plně bezbariérovou, instalován zde bude i výtah,“ uvádí náměstek primátora pro oblast městských investic Jiří Bláha.

Součástí stavebních prací je také připravovaná stavba areálového vedení dešťové kanalizace včetně akumulační nádrže a vsakovacího pole. Veškeré tyto stavební úpravy doplněné moderními prvky vyjdou město na přibližně 55,9 milionu korun bez DPH.

Stavební práce by měly být dokončené v průběhu příštích letních prázdnin. Nadcházející školní rok tak budou žáci druhého stupně ze ZŠ Úprkova trávit v jiné budově. „Takto rozsáhlé stavební práce není možné provádět za plného provozu budovy. Město se proto dohodlo s vedením školy a výuka bude dočasně přesunuta do budovy bývalé školy v Lipkách,“ uvádí náměstek Bláha.  Město chce na tento projekt využít dotaci. „Plánujeme zažádat o dotační podporu v rámci Integrovaného regionálního operačního programu. Vypsání příslušné dotační výzvy avizuje Ministerstvo pro místní rozvoj na září 2022,“ doplňuje náměstkyně primátora pro dotace Monika Štayrová.

Kralovehradeckenovinky.cz informovala Kateřina Rohlíčková, tisková mluvčí Magistrátu města Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:mmhk)Myslíte si, že je u nás cenzura a dochází k omezování svobody projevu?

Ano
transparent.gif transparent.gif
79%
Ne
transparent.gif transparent.gif
11%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
10%