Svátek má: Libor

Regiony

Velikost textu:

Začala se stavět okružní křižovatka v Dobrušce

Začala se stavět okružní křižovatka v Dobrušce

V pondělí 18.3. začala na silnici I/14 stavba nové okružní křižovatky v Dobrušce. Od úterního rána se zde frézuje a křižovatkou se projíždí pouze jedním pruhem za nepřetržitě řízeného provozu.

Ze stavby
24. března 2019 - 08:00

Křižovatka zůstane průjezdná až do konce června. Za úplné uzavírky v době letních prázdnin pak začne druhá etapa stavby, která potrvá až do října.

„Nová okružní křižovatka bude kapacitně zvládat plynulý průjezd do Kvasin a místním se uleví. Po dobu stavby prosíme řidiče o trpělivost,“ říká generální ředitel stavební společnosti SOVIS CZ Petr Smola.

Na místě je shromážděna těžká technika. Geodeti zaměřují stavbu, fréza odstraňuje asfaltovou vrstvu a bagristé bourají dosavadní ostrůvky. Dopravu tu řídí od 6 do 18 hodin regulovčíci a po zbytek dne semafor. Místní mají vytyčenou objízdnou trasu vnitřním městem. Ohledně druhé letní etapy, kdy se bude stavět část křižovatky u odbočky na Bačetín a ve směru na Deštnou, se momentálně jedná o optimálních objízdných trasách přes okolní obce.

Stavba bude stát 22,5 miliónů korun a zahrnuje i zřízení přilehlých chodníků a opravu parkoviště a osvětlení.Královéhradeckénovinky.cz informovala Jana Kittová.

SOVIS CZ, a.s. se sídlem v Hradci Králové je ryze česká stavební společnost. Společnost se zaměřuje na oblasti dopravních staveb a inženýrských staveb. Zaměstnává 75 zaměstnanců a dosahuje ročního obratu 0,5 mld. CZK. Vznikla na začátku roku 2008 a plynule navázala na činnost společnosti Sovis s.r.o., která byla založena v roce 1996. V konsorciu se společností EUROVIA CS a.s. má na starosti údržbu silnic I. třídy v Pardubickém kraji.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:sovis)