Svátek má: Miloslava

Regiony

Velikost textu:

Začíná rekonstrukce kostelů broumovské skupiny

Začíná rekonstrukce kostelů broumovské skupiny

Rekonstrukci tří svatostánků z broumovské skupiny kostelů požehnal v neděli břevnovsko-broumovský arciopat Prokop Siostrzonek.

Požehnání rekonstrukce kostelů
6. července 2018 - 08:00

Finanční zdroje jsou z 95% z fondů Evropské unie. Zbylých 5% daruje Královéhradecký kraj, který zastupoval radní Pavel Hečko, a místní podnikatel František Kocián. Celkově se jedná o částku 42 milionů korun. Požehnání se účastnil i dlouhodobý výrazný podporovatel Broumovska poslanec Evropského parlamentu Tomáš Zdechovský.

Park u staré nemocnice ponese opět svůj původní název

Začíná rekonstrukce kostelů broumovské skupiny. Kostely ve Vernéřovicích, Ruprechticích a Heřmánkovicích dostanou nová okna, odvodnění, rovněž se bude částečně restaurovat mobiliář. Na kostele sv. Jakuba v Ruprechticích bude rozsah oprav největší. Kromě už zmiňovaného odvodnění, oken a mobiliáře, bude provedena výměna střešní krytiny a elektroinstalace, plus restaurování varhan.


Spolu s kostelem sv. Michala ve Vernéřovicích dostane i novou fasádu. U kostela Všech svatých v Heřmánkovicích tomu tak z důvodu limitu dotace a náročnosti oprav střechy nedojde. Informoval Michal Friček za Kralovehradecký kraj.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:kú)